UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: piątek, 22 czerwca 2018

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Ubezpieczenia OC direct - dlaczego warto?

Ubezpieczenia OC direct - dlaczego warto?

13 czerwca 2017, 09:25, Rankomat spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.

Kupowanie ubezpieczeń komunikacyjnych lub innych produktów ubezpieczeniowych jest obecnie ułatwione dzięki wykorzystywaniu przez towarzystwa ubezpieczeniowe kanałów direct. Jakie zalety mają ubezpieczenia zawierane w takim trybie?

Czym są ubezpieczenia direct?
Pod pojęciem ubezpieczenia direct należy rozumieć możliwość wykupienia odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej w trybie bezpośrednim, przez internet lub telefon. Takie kanały dystrybucji swoich produktów ubezpieczeniowych stosuje coraz więcej ubezpieczycieli w Polsce, m.in. takie firmy jak Link4 czy Liberty Direct. Ubezpieczenia te są oferowane równolegle na rynku przez agenta, dealera oraz zdalnie, bez pośredników.

Z perspektywy samego klienta korzystniejszy jest zakup ubezpieczenia samochodu przez internet, ponieważ może liczyć się ze sporymi oszczędnościami. W przypadku ubezpieczeń direct, klient kontaktuje się z ubezpieczycielem przez internet lub telefon. Później wypełnia taki sam formularz lub odpowiada na pytania zawarte w nim, niezbędne do wyliczenia wysokości składki na ubezpieczenie. Płatność za polisę dokonywana jest przelewem w systemie elektronicznym banku, przelewem tradycyjnym albo też przy odbiorze dowodu ubezpieczenia. Polisa wysyłana jest klientowi pocztą, albo też mailowo, a po wydrukowaniu stanowi uznawany przez wszelkie organy dowód zawarcia umowy ubezpieczeniowej.

Korzystniejsza cena ubezpieczenia
Fakt, że w przypadku ubezpieczeń direct bez wychodzenia z domu, siedząc wygodnie we własnym fotelu, można zawrzeć umowę ubezpieczeniową, nie jest jedyną ich zaletą. Przede wszystkim ubezpieczeni przy kupowaniu polis kanałem direct, mogą korzystać z niższych składek ubezpieczeniowych. Wynika to z faktu, że towarzystwa obniżają ponoszone przez siebie koszty obsługi klientów. Nie muszą np. zatrudniać agentów, wynajmować lokal na potrzeby prowadzenia biura i płacić za media.

Warto przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej sprawdzić, jaką cenę zaproponuje nam nawet ten sam ubezpieczyciel, ale w przypadku wykupywania oferty w kanałach direct. Pomóc może nam w tym kalkulator ubezpieczeń OC AC, który pokazuje realną wysokość składki na obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadanego pojazdu. W większości przypadków wykupienie polisy w formie ubezpieczenia direct będzie dla klienta oznaczało wypracowanie oszczędności.

Artykuł sponsorowany