UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 18 listopada 2018

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Serce dla Harcerza! Prawie 40 tysięcy złotych na leczenie Michała! (zdjęcia)

Serce dla Harcerza! Prawie 40 tysięcy złotych na leczenie Michała! (zdjęcia)

23 listopada 2017, 14:29, UM Sokołów Podlaski, red. MK

O Michale Wierzbickim, harcerzu, młodym, energicznym człowieku z Sokołowa Podlaskiego słyszeli już niemal wszyscy mieszkańcy miasta i okolic.

Człowiek głębokiej wiary i o niesamowicie silnej woli w minione wakacje uległ wypadkowi. Jego beztroskie życie w jednej chwili zmieniło się nie do poznania. Niegdyś chętnie niosący pomoc bliźnim, nagle i niespodziewanie sam potrzebuje pomocy. I ją otrzymuje nie tylko od bliskich, przyjaciół i rodziny, ale też od osób dotychczas nieznanych, być może czasami mijanych na ulicy. Dowodem na to była ogromna energia i zaangażowanie ludzi w zbiórkę pieniędzy na jego rehabilitację i leczenie.

W tą piękną i niezwykle potrzebną akcję zaangażowali się niemal wszyscy, od przedszkolaków, młodzieży, harcerzy po władze samorządowe i przedsiębiorców włącznie.

Finałem tej akcji był koncert charytatywny, który 22 listopada odbył się w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Sala widowiskowa wraz z balkonem została wypełniona po brzegi ludźmi o wielkich sercach.

Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły muzyczne takie jak: Gimnazjal Band, Sąlepsi, Manufaktura Dźwięków, Voci Voci i Voci Cantati, Zespół Harcerski "Watra".

Galę finałową prowadziły znane ze sceny teatralnej i czerwonego dywanu aktorki młodego pokolenia: Lidia Sadowa, Monika Mazur, Olga Kalicka i Misheel Jargalsaikhan.

"Sokołowska drużyna Michała" w trakcie licytacji zebrała 39.550 zł na jego leczenie i rehabilitację.

Kolejny raz mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego udowodnili, że mają wielkie serca i ogromne chęci do niesienia pomocy potrzebującym. Jest nam bardzo miło, że mogliśmy być współorganizatorami tego niezwykłego koncertu. Dziękujemy, że byliście z nami!


Fot. Sokołowski Ośrodek Kultury / Janusz Mazurek