UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 18 listopada 2018

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Katastrofa w Parku Przemysłowym (zdjęcia)

Katastrofa w Parku Przemysłowym (zdjęcia)

27 listopada 2017, 15:18, KP PSP Sokołów Podlaski, red. MK

W dniu 23 listopada br. na terenie Parku Przemysłowego Sokołów Podlaski odbyły się ćwiczenia "Katastrofa 2017".

Ćwiczenia skierowane były do jednostek OSP KSRG wyposażonych w sprzęt ratownictwa technicznego. Głównym założeniem ćwiczeń było doskonalenie działań ratowniczych z udziałem sprzętu technicznego, sprawdzenie mobilności jednostek oraz działań w plutonach ratowniczo-gaśniczych. Ćwiczenia połączone były z działaniami policji, która w sąsiedztwie, w tym samym czasie, ćwiczyła pościg za uciekającym przestępcą.

Główne zadania jakie zostały postawione strażakom OSP to: zabezpieczenie terenu akcji, uwolnienie i ewakuacja poszkodowanego z rozbitego samochodu, ugaszenie pożaru wewnętrznego, dotarcie i uwolnienie za pomocą sprzętu hydraulicznego dwóch poszkodowanych osób przygniecionych betonowymi płytami. Dodatkowym utrudnieniem dla rot działających wewnątrz budynku był symulowany wypadek jednego z ratowników OSP, którego przygniotła ściana zbudowana z cegieł. Ćwiczenia odbywały się pod nadzorem rozjemców z KP PSP w Sokołowie Podlaskim, dowódcą był mł. bryg. Paweł Dmowski - Dowódca JRG Sokołów Podlaski. Wszystkie zamierzone cele, które zostały postawione przed ćwiczącymi zostały osiągnięte, ich omówienie nastąpiło podczas zbiórki kończącej ćwiczenia. Całość obserwowali przedstawiciele Policji, Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego oraz Miasta Sokołowa Podlaskiego.

Komenda Powiatowa PSP w Sokołowie Podlaskim serdecznie dziękuje kierownictwu Parku Przemysłowego Sokołów Podlaski za udostępnienie obiektu na którym zostały przeprowadzone ćwiczenia oraz Firmie "Segromet Sp. z o.o." za wypożyczenie pojazdu wykorzystanego podczas ćwiczeń.

źródło zdj. KP PSP Sokołów Podlaski