UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 18 grudnia 2018

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Premiera "Ostatniej lekcji śpiewu" za nami (zdjęcia)

Premiera "Ostatniej lekcji śpiewu" za nami (zdjęcia)

1 marca 2018, 11:38, UM Sokołów Podlaski, red. MK

Spektakl oparty na scenariuszu autorstwa Bożeny Kupis-Kucharskiej, w wykonaniu młodych aktorów z grup teatralnych Vivo i Kolej-Na, przyciągnął do SOK widzów z terenu Sokołowa Podlaskiego i okolicznych miejscowości.

"Na ten scenariusz trafiłam zupełnie przypadkowo, podczas poszukiwań materiałów warsztatowych do pracy z młodzieżą. Niemal od razu zwrócił moją uwagę. Jest napisany niezwykle dojrzałym językiem.(...) Gdy zaczęliśmy omawiać ten scenariusz na zajęciach, młodzież była nim zachwycona i mimo tego, że każdy z aktorów musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności scenicznych, było warto. Musieliśmy podjąć to wyzwanie." - tak o kulisach powstawania spektaklu opowiedział instruktor grup teatralnych SOK, reżyser przedstawienia, Alicja Ostromecka.

Przygotowanie tego spektaklu było ogromnym wyzwaniem zarówno dla instruktora jak i młodzieży, która musiała się zmierzyć nie tylko z długim, bo aż 55 stronicowym scenariuszem, ale również trudną tematyką sztuki. Główną bohaterką spektaklu jest 66-letnia kobieta, która po latach sławy postanowiła zakończyć karierę zawodową. Podczas spektaklu minuta po minucie ukazują się troski i dylematy, z którymi dotychczas musiała się zmierzyć. Czy sława była warta wszystkiego, co poświęciła? Czy dokonała słusznych wyborów? Nie znajdziemy odpowiedzi na te pytania. Pewne jest tylko jedno - każdy, kto choć raz poczuł smak sławy i popularności, nigdy nie będzie chciał z niego zrezygnować. Na zawsze pozostanie jej niewolnikiem.

Podczas spektaklu poza główną bohaterką, na scenie pojawia się kilka innych postaci. Wcielenie się w którąkolwiek z nich, z pewnością było ogromnym wyzwaniem dla młodego aktora, co nie zostało niezauważone przez zachwyconą publikę.

Na scenie zaprezentowali się: Julia Gontarz, Barbara Rytel, Krzysztof Ciałkiewicz, Marcin Cichowski, Julia Kotowska i Karolina Parzych.

Premiera tego niezwykle interesującego, a jednocześnie zastanawiającego spektaklu już za nami, jednak jesteśmy przekonani, że niebawem będzie okazja do tego, aby obejrzeć go po raz kolejny. Już dziś SOK serdecznie zaprasza!

źródło zdj, UM Sokołów Podlaski