UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 12 grudnia 2018

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych za nami (zdjęcia)

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych za nami (zdjęcia)

6 marca 2018, 13:45, UM Sokołów Podlaski, red. MK

1 marca 2018 roku mieszkańcy Sokołowa po raz kolejny uczcili pamięć Żołnierzy Niezłomnych

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 18 mszą świętą w kościele Niepokalanego Serca NMP, w której uczestniczyli przedstawiciele samorządu miejskiego, miejskich jednostek i organizacji, młodzież i harcerze, reprezentacja Wojsk Obrony Terytorialnej z Siedlec oraz licznie przybyli mieszkańcy miasta.

Pod pomnikiem żołnierzy AK i ofiar terroru z lat 1944-1953 na skwerze NMP pan Jacek Odziemczyk przytoczył historię jednego z najbardziej znanego sokołowskiego żołnierza niezłomnego- Józefa Małczuka PS. Brzask, dowódcy rezerw VI Brygady Wileńskiej Armii Krajowej na Podlasiu. Zebrani mogli usłyszeć o jego działalności niepodległościowej oraz związanej z tym tragedii osobistej i rodzinnej. Dla uczczenia pamięci "Brzaska", młodzież ustawiła przed pomnikiem napis ze zniczy- "Brzask 1950". Data ta związana jest ze śmiercią "Brzaska", zabitego w Toczyskach Podborych w obławie KBW.

Następnie delegacje samorządu miejskiego, miejskich jednostek i organizacji złożyły kwiaty pod pomnikiem. Na zakończenie uroczystości zebrani odśpiewali Hymn Narodowy.