UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 23 stycznia 2019

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Niezwykła lekcja historii w Szóstce (zdjęcia)

Niezwykła lekcja historii w Szóstce (zdjęcia)

20 kwietnia 2018, 13:39, UM Sokołów Podlaski, red. MK

W Szkole Podstawowej nr 6 odbyła się niezwykła lekcja historii - niezwykła, bo uczestniczyły w niej sześciolatki z sokołowskich przedszkoli - nr 2, nr 4, nr 5 oraz sześciolatki i pięciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 3. Młodzież z Szóstki, pod kierunkiem pani Maryli Bielińskiej, objaśniała swoim młodszym koleżankom i kolegom, czym jest niepodległość.

Dzieci w skupieniu obejrzały film o polskich symbolach narodowych, a potem doskonale poradziły sobie z zagadkami dotyczącymi jego treści. Z ciekawością słuchały o życiu Polaków w niewoli i pięknie wyrecytowały wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka", który powstał w tamtych trudnych dla naszego narodu czasach. Nauczycielka opowiedziała o radosnych chwilach odzyskania wolności i zwróciła uwagę, że życie ludzi 100 lat temu wyglądało całkiem inaczej niż dzisiaj. Dziewczęta z "szóstki" zaprezentowały przedszkolakom przedmioty używane przez ich prababcie, pradziadków oraz praprababcie i prapradziadków. Zgromadzone eksponaty wzbudziły wielkie zainteresowanie dzieci. Dziewczynkom szczególnie podobały się przedmioty codziennego użytku - kołowrotek, dzieża, magiel. Chłopcy najbardziej zainteresowali się akcesoriami militarnymi - bagnetem, skrzynka na amunicję, maską przeciwgazową. Z niedowierzaniem dzieci słuchały opowiadania o tym, że bajki były wyświetlane na projektorze. Lekcja zakończyła się nauką i wspólnym śpiewaniem piosenki "Jesteśmy Polką i Polakiem". Ogromnie cieszy, że to młodzież przekazuje dzieciom historię Niepodległej w 100-lecie odzyskania wolności. Dobrze, że rośnie następne pokolenie tak niezwykłych młodych Polaków.

Źródło zdj. UM Sokołów Podlaski