UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 sierpnia 2019

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » XVIII Jarmark Bożonarodzeniowy (zdjęcia)

XVIII Jarmark Bożonarodzeniowy (zdjęcia)

19 grudnia 2018, 15:43, UM Sokołów Podlaski, red. MK

Jarmarki pozwalają poczuć klimat zbliżających się Świąt, spróbować tradycyjnych potraw i zaopatrzyć się w prezenty. Sokołowski Jarmark Bożonarodzeniowy ma wieloletnią tradycję i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem lokalnego środowiska.

Wchodząc 16 grudnia do hali sportowej Zespołu Szkół Salezjańskich przenieśliśmy się w miejsce pachnące świerkiem, piernikami, świątecznymi wypiekami i swojskimi wędlinami.

Podobnie jak choinka, jarmarki bożonarodzeniowe przybyły do nas z Niemiec i szybko wpasowały się w klimat świąt w Polsce. W końcu, gdzie jak nie wśród dziesiątków kolorowych kramów szukać oryginalnych drobiazgów na prezent i smakołyków na świąteczny stół. Zazwyczaj tuż przed świętami.

W Sokołowie Podlaskim po raz XVIII odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Ponad pięćdziesięciu wystawców z terenu Sokołowa Podlaskiego i okolicznych miejscowości zaprezentowało samodzielnie wykonane ozdoby i dekoracje świąteczne, potrawy regionalne oraz rękodzieło ludowe i artystyczne. Wszystko to można było kupić, by dodać swoim domom atmosfery świąt bożonarodzeniowych.

Na tegorocznym Jarmarku pojawili się również specjalni goście z Koła Gospodyń Wiejskich z zaprzyjaźnionej Czerwionki - Leszczyny, które wraz z władzami swojego miasta przyjechały aby poczęstować sokołowskich przyjaciół tradycyjnymi, śląskimi potrawami.

Wszystkim przybyłym na Jarmark Bożonarodzeniowy życzenia świąteczne i noworoczne złożył Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula oraz Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka - Leszczyny Andrzej Raudner.

Całą imprezę uświetniły koncerty Zespołu Pieśni i Tańca "Sokołowianie" oraz uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia im. Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim, a kolędy i pastorałki w ich wykonaniu wprawiły wszystkich obecnych w prawdziwie bożonarodzeniowy nastrój.

Źródło zdj. UM Sokołów Podlaski