UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: sobota, 20 lipca 2019

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Odprawa Roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim (zdjęcia)

Odprawa Roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim (zdjęcia)

7 lutego 2019, 10:50, KPP Sokołów Podlaski, red. MK

W dniu 5 lutego 2019 r. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim odbyła się odprawa podsumowująca wyniki pracy sokołowskich policjantów. W odprawie wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.

W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim odbyła się uroczysta odprawa roczna z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu- mł. insp. Mirosława Jedynaka. Podczas odprawy Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim - insp. Wiesław Nasiłowski przywitał wszystkich zgromadzonych gości, podziękował policjantom za dobre rezultaty pracy i poprosił I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim - podinsp. Marka Żero o podsumowanie wyników pracy sokołowskiej jednostki.

Na początku odprawy I Zastępca przedstawił charakterystykę powiatu, który zajmuje około 1132 km?, zamieszkuje go około 56 tys. osób. W skład powiatu wchodzi 10 jednostek samorządowych, dwie drogi krajowe nr (62 i 63), dwie drogi wojewódzkie nr (627 i 695). Przez teren naszego powiatu na długości około 60 km płynie rzeka Bug, na której znajdują się dwa mosty drogowe.

Następnie przedstawiono prace Wydziału Kryminalnego. W 2018 r. wykrywalność sprawców przestępstw była na poziomie 86 %, natomiast w kategorii przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie tj. (rozbój, bójka z pobiciem, kradzież z włamaniem, kradzież mienia, kradzież samochodu, uszczerbek na zdrowiu, uszkodzenie rzeczy ) -wykrywalność wyniosła 51 % .

Została podsumowana również praca Wydziału Prewencji - w tym ilość policjantów na drogach, działania dzielnicowych. Policjanci z wydziału Prewencji ujawnili ponad 1991 wykroczeń.

Na terenie powiatu doszło do 385 kolizji - to o 24 kolizje więcej niż w latach ubiegłych. Doszło do 46 wypadków drogowych, w których ranne zostały 59 osób. Niestety 2 osoby poniosły śmierć, to o 4 osoby mniej niż w roku ubiegłym. Główną przyczyna wypadków było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu drogowego oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Policjanci z sokołowskiej drogówki w 2018 r. przebadali na zawartość alkoholu 32437 kierujących. Zatrzymano 86 nietrzeźwych kierowców, 1996 kierowców został pouczonych.

Podczas podsumowania była omówiona Krajowa Mapa Zagrożeń, gdzie w 2018 r. odnotowano na niej 990 zgłoszeń. Najczęściej były to zgłoszenia dotyczące nieprawidłowego parkowania, przekraczania prędkości oraz spożywania alkoholu.

Po I Zastępcy Komendanta Powiatowego głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł. Insp. Mirosław Jedynak. Również on podziękował za dobre rezultaty pracy jednostki. Zwrócił szczególna uwagę na zabezpieczone mienie w kwocie 1753183 złotych oraz zatrzymane w roku ubiegłym ponad 40 kg narkotyków, które dzięki dobrej pracy policjantów nie trafiły do sprzedaży na sokołowski rynek.

Po wystąpieniach Komendantów, głos zabrali goście obecni na sali, między innymi Przewodniczący Rady Powiatu w Sokołowie Podlaskim - Jacek Odziemczyk, Zastępca Burmistrza w Sokołowie Podlaskim - Krzysztof Dąbrowski, Wójt gminy Jabłonna Lacka - Wojciech Michalczuk oraz Wójt gminy Sokołów Podlaski Janusz Kur, którzy podziękowali za całoroczną pracę i dobrą współpracę z sokołowskimi stróżami prawa. Janusz Kur przekazał na ręce policjantów prezenty, które na pewno przyczynia się do usprawnienia pracy funkcjonariuszy.

mł. asp. Jakub Więsak

Źródło zdj. KPP Sokołów Podlaski