UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 sierpnia 2019

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Pościg za pijanym kierowcą oraz zatrzymanie nietrzeźwego 29-latka za kierownicą Toyoty

Pościg za pijanym kierowcą oraz zatrzymanie nietrzeźwego 29-latka za kierownicą Toyoty

21 lutego 2019, 08:24, KPP Sokołów Podlaski, red. MK

Sokołowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

W sobotę 16 lutego na terenie gm. Ceranów policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej toyotę, którą kierował 29-letni mężczyzna. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że mężczyzna ma ponad 0,6 promila. Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu i zatrzymali prawo jazdy, a pojazd odholowali na parking policyjny. Postępowanie w tej sprawie prowadzi PP Kosów Lacki.

W niedzielę 17 lutego w Sokołowie Podlaskim policjanci zauważyli audi, którego kierujący jechał na włączonych światłach awaryjnych. Postanowili go zatrzymać przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak kierujący nie reagował na wydawane polecenia. Zamiast się zatrzymać przyśpieszył. Po kilku minutach pościgu został zatrzymany. 22-letni kierujący był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila. Ponad to mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy. Kierowca trafił do policyjnego aresztu, a pojazd na policyjny parking. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli. Oprócz zarzutów karnych, mężczyzna odpowie za szereg wykroczeń jakie popełnił podczas ucieczki.

Niebawem, wszyscy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Pamiętajmy, że jazda w stanie nietrzeźwości wiąże się z wysoką grzywną, karą pozbawienia wolności oraz zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych na kilka lat. Za niezatrzymanie się do kontroli, kodeks karny przewiduję karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Sokołowska policja apeluje do wszystkich, aby reagowali w sytuacjach, kiedy widzą osobę pod wpływem alkoholu wsiadającą za kierownicę.

mł. asp. Jakub Więsak