UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 sierpnia 2019

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Sprawdź swoje punkty karne po feriach

Sprawdź swoje punkty karne po feriach

25 lutego 2019, 08:04, Ministerstwo Cyfryzacji, red. MK

Niemal 362 tysiące osób sprawdziło w ubiegłym roku swoje punkty karne bez wizyty na komisariacie, bez stresu i zakłopotania. Nie masz pewności ile punktów masz na koncie po zimowych wyjazdach? Sprawdź to od ręki.

- To w pełni bezpieczna e-usługa. Dzięki zalogowaniu się przez Profil Zaufany mamy pewność, że liczby punktów za nasze drogowe przewinienia nie zobaczy sąsiad, kolega z pracy, czy inna niepowołana do tego osoba - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Profil Zaufany to gwarancja, że nikt się pod nas nie podszyje. Jest bezpłatny i naprawdę łatwo go założyć - dodaje.

To możliwe dzięki CEPiK


Jak to jest, że liczbę punktów karnych możemy sprawdzić przez Internet? To możliwe dzięki systemowi CEPiK2.0, który umożliwia dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.

WAŻNE:

Jeśli potrzebujesz urzędowego zaświadczenia o punktach karnych, dostaniesz je w komisariacie policji. Szczegóły znajdziesz w opisie załatwienia sprawy w komisariacie policji.

Szybka jazda


Sprawdzenie punktów karnych przez Internet jest bardzo proste - to tylko 4 krótkie kroki.

Podstawa - musisz mieć Profil Zaufany. Jeśli do tej pory go nie założyłaś/ założyłeś, zrób to teraz.

Profil Zaufany gotowy. Oto kolejne kroki.

Krok 1.

Wejdź na stronę http://www.obywatel.gov.pl.

Krok 2.

Wybierz kategorię "Kierowcy i pojazdy", a następnie - "Sprawdź swoje punkty karne".

Krok 3.

Po przeniesieniu na stronę Profilu Zaufanego zaloguj się na swoje konto.

Krok 4

. System automatycznie przekieruje Cię z powrotem do serwisu Obywatel.gov.pl, a na ekranie wyświetli się informacja o punktach karnych.

Wszystkie dane możesz pobrać w formacie PDF i wydrukować. Taki wydruk ma jedynie charakter informacyjny - nie jest dokumentem urzędowym. W związku z tym urząd może go nie uznać - np. jako dowodu w sprawie.

Na przyszłość: jeźdź tak, aby nie trafić do... ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Bezpiecznej drogi!

Źródło zdj. Ministerstwo Cyfryzacji