UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 sierpnia 2019

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Podsumowanie wielkanocnego weekendu

Podsumowanie wielkanocnego weekendu

24 kwietnia 2019, 07:19, KWP Radom, red. MK

25 wypadków, 1 zabity, 31 rannych i 74 nietrzeźwych kierujących to bilans świątecznego weekendu na drogach Mazowsza.

Okres Świąt Wielkiej Nocy to czas wzmożonych wyjazdów, a więc i wysoki poziom zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w kraj. Nagminne łamanie obowiązujących przepisów przez kierujących, a w szczególności dotyczących ograniczeń prędkości jest często przyczyną wielu tragedii.

Działania były przeprowadzone na terenie garnizonu mazowieckiego od piątku rano do późnych godzin poniedziałkowych. W działaniach brali udział policjanci ruchu drogowego, jak również funkcjonariusze innych służb.

Celem prowadzonych działań było podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie wszelkich przypadków łamania obowiązujących przepisów ruchu drogowego oraz zapewnienie podróżującym na święta i z powrotem bezpieczeństwa na drogach.

Policjanci zatrzymali 74 nietrzeźwych kierujących pojazdami.

W okresie świąt doszło do 25 wypadków drogowych, w których śmierć poniosła 1 osoba, a obrażeń ciała doznało 31 osób. Najtragiczniejsza okazała się sobota. To wtedy doszło do śmiertelnego wypadku na terenie powiatu siedleckiego.

Źródło zdj. KPP Sokołów Podlaski