UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 2 czerwca 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » 107 km/h w terenie zabudowanym. Kierujący stracił prawo jazdy

107 km/h w terenie zabudowanym. Kierujący stracił prawo jazdy

6 maja 2019, 13:45, KPP Sokołów Podlaski, red. MK

Policjanci z sokołowskiej drogówki zatrzymali kierującego mercedesem, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 107 km/h. Przekroczenie prędkości o 57 km/h skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, o powyżej 50 km/h policjant zatrzymuje dokument prawa jazdy. Taki właśnie dokument stracił 26-letni mężczyzna, który w miejscowości Bielany jechał mercedesem z prędkością 107 km/h, czyli aż o 57 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierujący został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy.

Policja przypomina, że kierowca który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy - ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.


Źródło zdj. KPP Sokołów Podlaski