UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 17 września 2019

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Pobiegli śladami Księdza Brzóski (zdjęcia)

Pobiegli śladami Księdza Brzóski (zdjęcia)

30 maja 2019, 09:43, UM Sokołów Podlaski, red. MK

W czwartek 23 maja po raz siódmy finiszowała w naszym mieście Sztafeta Niepodległości Śladami Księdza Brzóski.

64-kilometrowy bieg odbywa się co roku w rocznicę stracenia księdza i jego adiutanta, Franciszka Wilczyńskiego. Startuje z Placu Narutowicza w Łukowie, a kończy się w Sokołowie, pod pomnikiem księdza Brzóski.

Na terenie miast uczestnicy biegu rozwinęli biało-czerwoną flagę, z którą wbiegli na Plac Księdza Brzóski. Komandor sztafety, p. Wojciech Sobolewski, złożył raport Burmistrzowi Miasta. Przed złożeniem kwiatów pod pomnikiem głos zabrał jeszcze ks. Dariusz Stańczyk, proboszcz parafii w syberyjskim Tobolsku. Następnie udano się na mszę św. w kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP. Uroczystości zakończyły się w Szkole Podstawowej nr 4 - wręczeniem pamiątkowych medali i projekcją filmu poświęconego 25-leciu szkoły.

Organizatorami biegu są Zespół Szkół w Krynce, Wileński Hufiec Maryi im. Pani Ostrobramskiej i Związek Harcerstwa Polskiego. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Łuków, Burmistrza Miasta Łuków, Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski oraz Nadleśnictwa Łuków i Nadleśnictwa Sokołów Podlaski.

Źródło zdj. UM Sokołów Podlaski