UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 15 lipca 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Sokołowska RUNDa już po raz trzeci!

Sokołowska RUNDa już po raz trzeci!

27 sierpnia 2019, 11:32, Zuzanna Załoga, red. MK

Już 8 września szykuje się emocjonująca sportowa niedziela.

Od godziny 11:00 nad Zalewem Niewiadoma koło Sokołowa Podlaskiego rozpoczną się pierwsze starty "Biegu Gryzzali" dla dzieci na dystansach 300, 600 i 1000 metrów. Następni w kolejności będą zawodnicy biegnący 5 km, co odpowiada jednemu okrążeniu Zalewu. Na takim samym odcinku, po raz pierwszy w Sokołowskiej RUNdzie, przeprowadzone zostaną zawody nordic walking. Kolejna tura biegaczy zmierzy się z odcinkiem o długości 10 km.

Trasa będzie prowadzić przez utwardzoną ścieżkę szutrową, piach, ścieżkę brukową plus nierówności terenu. W tle uczestnikom towarzyszyć będzie malowniczy krajobraz. W pakiecie startowym każdy otrzyma drewniany medal, koszulkę oraz numer startowy z elektronicznym pomiarem czasu. Przewidziano nagrody w kategoriach wiekowych dla dzieci i dorosłych oraz kategoriach Open dorosłych. Po zakończeniu dekoracji najmłodszych odbędzie się dodatkowe losowanie nagród.

Specjalnymi wyróżnieniami zostaną uhonorowani najszybsza mieszkanka i mieszkaniec Sokołowa Podlaskiego, a także zwycięzca Endomondo Sokołowska RUNda Challenge 2019. Impreza ma za zadanie zachęcić do aktywnego trybu życia, dbania o zdrowie własne oraz najbliższych przez najprostsze formy ruchu jakimi są nordic walking oraz bieganie. Organizatorzy zauważają coraz większe zainteresowanie okolicznych mieszkańców tymi aktywnościami. W tegorocznej edycji przewidywana liczba uczestników wynosi ok. 500 osób. Wydarzenie promuje również Sokołów Podlaski i okolice jako region atrakcyjny rekreacyjnie.

Sokołowska RUNda jest przyjazna środowisku. Organizatorzy chcą, aby impreza była organizowana w sposób ekologicznie odpowiedzialny. Kierują się zasadą poszanowania środowiska naturalnego poprzez maksymalną redukcję materiałów wykonanych z tworzyw sztucznych, a w szczególności plastikowych opakowań jednorazowych. Ponadto nad właściwą segregacją odpadów będzie czuwał eko patrol złożony z wolontariuszy.

W organizację biegu zaangażowały się lokalne władze. Gmina Sabnie objęła Patronat Honorowy nad wydarzeniem, Partnerem jest Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski, a nad bezpieczeństwem czuwać będzie Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Medycznego Sokołów Podlaski oraz jednostki Straży Pożarnej Gminy Sabnie.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Polskiej Federacji Nordic Walking.
Organizatorem biegu jest agencja sportowo-eventowa Be Alive.
Sponsorem Głównym została firma Tarczyński wraz z serią produktów Tarczyński Naturalnie.
Sponsorami strategicznymi są: Parkiety Jabłoński i Mineral Wellbeing Westlab.
Sponsorzy to: PBS w Sokołowie Podlaskim, Lasy Państwowe, KJK Ubezpieczenia Czarkowscy, Kajak24.pl, Energy Family Club.

Zapisy on-line do dnia 6 września. Istnieje możliwość rejestracji w Biurze Zawodów w Sokołowskim Ośrodku Kultury w dniu 7 września, a także przed zawodami.

Dodatkowe informacje, zapisy, zgłoszenia wolontariuszy na stronie: Sokolowskarunda.pl
Na fanpage wydarzenia umieszczane są najświeższe informacje.

Kontakt z Organizatorem: organizator@sokolowskarunda.pl

Źródło zdj. UM Sokołów Podlaski