UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 31 maja 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » 25 z 35 kierowców jechało za szybko

25 z 35 kierowców jechało za szybko

10 września 2019, 11:10, KPP Sokołów Podlaski, red. MK

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego sokołowscy policjanci prowadzili w sobotę działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Kaskadowy pomiar prędkości".

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi.

W sobotnich działaniach uczestniczyło 6 funkcjonariuszy drogówki. Policjanci skontrolowali 35 pojazdów i ujawnili aż 25 kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wynika to z faktu, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na naszych drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

asp. Jakub Więsak

Źródło zdj. KPP Sokołów Podlaski