UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 31 maja 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Place zabaw - teraz każdy może zaprojektować własny

Place zabaw - teraz każdy może zaprojektować własny

25 października 2019, 14:42, Materiał partnera

Ogrodzone place zabaw z mnóstwem atrakcji dla bawiących się w każdym wieku to obowiązkowe wyposażenie osiedli przyjaznych dzieciom.

Huśtawki, domki, zjeżdżalnie, trampoliny, karuzele, ścianki wspinaczkowe i oczywiście piaskownice to podstawa stworzenia doskonałego placu zabaw, na którym nikomu nie będzie się nudziło. Dzięki zaś bogatej ofercie producentów placów zabaw każdy może zaprojektować własny, z takimi urządzeniami, jakie tylko będzie chciał.

Zabawa na świeżym powietrzu


Korzystanie z zewnętrznych placów zabaw to nie tylko okazja do tego, aby poznać nowe dzieci i zawrzeć przyjaźnie nazywane później takimi od piaskownicy. To ważny element uspołeczniający, ale przede wszystkim miejsce fizycznej aktywności i zabawy, na którą nie pozwalają ograniczenia czterech ścian budynków. Producenci placów zabaw doskonale to rozumieją, dlatego w ich ofercie znajduje się szeroka gama urządzeń, które obejmują nie tylko podstawowe huśtawki albo zjeżdżalnie, ale również bujaki czy linaria oraz metalowe pajęczyny do wspinania.

Co musi się znaleźć na placu zabaw?


Każdy porządny plac, który podbije serca dzieci, powinien posiadać to, co najbardziej uwielbiają: piaskownicę, huśtawki wagowe i łańcuchowe, ścianki wspinaczkowe oraz karuzele. Coraz częściej producenci tacy jak http://www.avisplacezabaw.pl/ projektują place nastawione nie tylko na zabawę najmłodszych, ale również dla tych nieco starszych dzieci. Dlatego dla nich tworzy się stanowiska zewnętrznej siłowni z orbitrekami, biegaczami, wahadłami czy wyciągami. Dzięki temu każdy może zadbać nie tylko o doskonałą zabawę z rówieśnikami, ale również o swoją kondycję.

Mała architektura


Projektując własny plac zabaw nie można zapomnieć, że powinno się na nim znaleźć miejsce również dla opiekunów bawiących się dzieci. Ławki z opcjonalnymi stolikami oraz kosze na śmieci muszą być stałym uzupełnieniem wyposażenia placu ze względu na swoją użyteczność oraz praktyczność i dbałość o to, aby pozostawał on zawsze czysty. Dobrym pomysłem jest też umieszczenie tam stojaków na rowery, a jeśli pozwala na to powierzchnia placu - zadaszonej altany.