UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 6 lipca 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Sokołowska mundurówka w Szczytnie (zdjęcia)

Sokołowska mundurówka w Szczytnie (zdjęcia)

13 grudnia 2019, 09:30, KPP Sokołów Podlaski, red. MK

Dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim i Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego uczniowie klas o profilu policyjnym mieli możliwość odwiedzić Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

WSPol jest najbardziej prestiżową policyjną uczelnią wyższą w Polsce i jedyną, w której policjanci mogą zdobyć stopień oficerski.

Na co dzień swoje kwalifikacje podnosi w niej ok. 1400 słuchaczy. Podczas wizyty młodzież poznała zasady rekrutacji na studia resortowe oraz cywilne. Uczniowie dowiedzieli się o etapach rekrutacji do policji. Co trzeba zrobić i jakie warunki spełnić, aby wstąpić w szeregi naszej formacji. Młodzież zobaczyła m. in. nowoczesną i świetnie wyposażoną bibliotekę oraz Izbę Pamięci Polskiej Policji. Mieli okazję obejrzeć sale i pracownie, w których policjanci podnoszą swoje umiejętności. Instruktor strzelectwa oprowadził gości po profesjonalnej strzelnicy, z pasją opowiadał o programie szkolenia strzeleckiego oraz rodzajach broni będącej na wyposażeniu szkoły. Zwieńczeniem wizyty był obiad w uczelnianej stołówce, z której na co dzień korzystają policjanci oraz wykładowcy. Wizyta była bardzo ciekawa, uczniowie wykazywali duże zainteresowanie kierunkami studiów, zadawali pytania dotyczące rekrutacji. Kilkoro z nich stwierdziło, że pobyt w WSPol utwierdził ich w przekonaniu, że swoją przyszłość zawodową zwiążą z policją. Na chwilę obecną, już 18 absolwentów klas mundurowych z Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie podlaskim wstąpiło w szeregi policji, z czego trzynaścioro pełni służbą w Komendzie Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.

asp. Jakub Więsak

Źródło zdj. KPP Sokołów Podlaski