UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 31 maja 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Blachy stalowe - jak zadbać o wycięcie najmniejszych detali?

Blachy stalowe - jak zadbać o wycięcie najmniejszych detali?

28 grudnia 2019, 09:51, Tipmedia

W przemyśle elementy metalowe, zwłaszcza stalowe i aluminiowe, wykorzystywane są praktycznie każdej gałęzi

Blachy stalowe - jak zadbać o wycięcie najmniejszych detali?

W przemyśle elementy metalowe, zwłaszcza stalowe i aluminiowe, wykorzystywane są praktycznie każdej gałęzi. Niektóre z nich, związane z najnowocześniejszymi technologiami produkcyjnymi, potrzebują części dopracowanych w szczegółach tak małych, że zawierających się w różnicy kilku milimetrów. Ręczne cięcie blachy o takich detalach jest niemożliwe, dlatego używa się w tym celu specjalnie zaprojektowanej technologii laserowej.

Fiber czy CO2?

W powszechnym użytku przemysłowym stosuje się cięcie laserowe w technologii CO2 oraz nieco nowocześniejszej - fiber. Ta druga pozwala na wycięcie detali o minimalnych średnicach, dlatego polecana jest do obróbki elementów wymagających najwyższej precyzji. Laserowe cięcie blach aluminiowych oraz stalowych, o którym więcej tutaj https://megabelzyce.pl/pl/uslugi/ciecie-laserowe-blach, daje gwarancję otrzymania prostych krawędzi, które nie wymagają dalszej obróbki. Z kolei technologia laserowa CO2 pozwala na szybsze uzyskanie końcowych efektów, ale jej zakres działania, związany z grubością, szerokością i długością wykonywanych cięć, jest ograniczony w porównaniu z technologią fiber.

Metal do obróbki

Na nowoczesnych maszynach, służących do laserowego cięcia metali, można poddawać obróbce nie tylko stal lakierowaną, nierdzewną czy aluminium. Park maszynowy wielu firm dostosowany jest również do cięcia miedzi i mosiądzu, chociaż ich dopuszczalna grubość jest mniejsza niż w przypadku stali konstrukcyjnej. Maszyny różnią się także obszarem roboczym, na którym wykonywane są cięcia; standardowa wielkość to 4x2 oraz 3x1,5 metra, co pozwala na bezproblemowe wykonanie większości projektów.

Gwarancja jakości

Laserowe cięcie blach metalowych to zdecydowanie najbardziej optymalna opcja otrzymania produktu końcowego najwyższej jakości i wykonanego zgodnie z pierwotnym projektem. Zaawansowane maszyny służące do cięcia laserowego posiadają wydajność znacznie przekraczającą możliwości człowieka, oferując wykonywanie powtarzalnych wzorów 24 godziny na dobę. Dzięki zastosowaniu komputerowego oprogramowania w każdym projekcie można wprowadzić natychmiastowe zmiany oraz błyskawicznie zareagować w przypadku ujawnienia jakiegoś błędu.