UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 31 maja 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » XIX Prezentacje Gry na Ligawkach w Sokołowie Podlaskim

XIX Prezentacje Gry na Ligawkach w Sokołowie Podlaskim

6 stycznia 2020, 09:45, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Wszyscy jednym dźwiękiem obwieścili, że święta Bożego Narodzenia są coraz bliżej. W prezentacjach wzięło udział 35 osób.

Tradycja gry na ligawkach jest bardzo stara, ale na terenach nadbużańskich przetrwała do dnia dzisiejszego. Od 19 lat w Sokołowie Podlaskim odbywają się prezentacje, podczas których swoje umiejętności pokazują całe pokolenia mieszkańców powiatu sokołowskiego i powiatów sąsiednich. W naszym regionie muzykuje w ten sposób ponad 30 osób. Często są to całe rodziny, w których ojcowie i dziadkowie przekazują swoje umiejętności młodym pokoleniom.

17 grudnia na placu przed budynkiem Sokołowskiego Ośrodka Kultury po raz kolejny miłośnicy gry na tym instrumencie zaprezentowali swoje umiejętności. Wszyscy jednym dźwiękiem obwieścili, że święta Bożego Narodzenia są coraz bliżej. W prezentacjach wzięło udział 35 osób.

Więcej informacji pod linkiem: >http://www.powiat-sokolowski.pl/home/aktualnosci/1498-xix-prezentacje-gry-na-ligawkach-w-sokolowie-podlaskim
.Źródło zdjęcia: SOK