UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: czwartek, 27 lutego 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » W trosce o bezpieczne ferie

W trosce o bezpieczne ferie

12 lutego 2020, 10:41, KPP w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Dbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii jest dla policjantów priorytetem. Zagrożeń, z którymi mogą zetknąć się odpoczywający uczniowie, jest wiele. Czyhają one na nich nie tylko w miejscach zorganizowanego wypoczynku, ale także w ich najbliższym otoczeniu. Policjanci jeszcze przed feriami rozpoczęli spotkania z dziećmi i ich opiekunami, by w trakcie rozmów uświadomić im, na co zwracać uwagę i czego się wystrzegać, by czas ferii minął spokojnie i bezpiecznie.

Jak każdego roku, tak i w tym, sokołowscy policjanci przygotowali się do działań związanych z bezpiecznymi feriami. W okresie poprzedzającym przerwę międzysemestralną spotkali się z przedszkolakami oraz uczniami szkół na terenie powiatu sokołowskiego.

Dzielnicowi wspólnie z profilaktykiem sierż. szt. Dominią Ślepowrońską podczas rozmowy przestrzegli i przypomniali o potencjalnych zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci podczas ferii. Mówili także o sposobach ich przeciwdziałania. Nie zabrało również ostrzeżeń i rozmowy o konsekwencjach, jakie mogą wyniknąć podczas zabaw na zamarzniętych zbiornikach wodnych.

Podczas spotkania policjantów mile zaskoczyła znajomość przez dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa, a w szczególności znajomość zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i konieczność używania elementów odblaskowych.Źródło zdjęcia: KPP w Sokołowie Podlaskim