UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 15 lipca 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Mieszkańcy miasta i powiatu sokołowskiego reagują na zagrożenia

Mieszkańcy miasta i powiatu sokołowskiego reagują na zagrożenia

23 lutego 2020, 12:55, KPP w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Mieszkańcy wykorzystują interaktywne narzędzie komunikacji pomiędzy społeczeństwem a policją. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i skuteczna w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo. To dzięki tej aplikacji każdy mieszkaniec może mieć wpływ na to, co dzieje się w jego rejonie zamieszkania. Może zgłaszać instytucjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo wszelkie przypadki stwarzania zagrożenia bezpieczeństwa.

Jak wskazuje liczba zgłoszeń, mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego oraz powiatu sokołowskiego coraz częściej sięgają do narzędzia, jakim jest aplikacja pn. "Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa". W 2019 roku z tej formy zgłaszania nieakceptowanych społecznie zjawisk skorzystało ponad 400 mieszkańców. Najczęściej zgłoszenia dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowego parkowania czy niewłaściwej infrastruktury. Blisko 34 % zgłoszeń zostało potwierdzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.

Wszystkie zgłoszenia są weryfikowane przez policjantów, a zagrożenia, które rzeczywiście istnieją, są eliminowane. Apelujemy o rozsądne korzystanie z aplikacji, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji.

Pamiętajmy, że zgłoszenia za pośrednictwem aplikacji nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji policji w sytuacjach, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie. W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.Źródło zdjęcia: KPP w Sokołowie Podlaskim