UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 31 maja 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Spotkanie z Joanną Godecką

Spotkanie z Joanną Godecką

9 marca 2020, 10:42, Urząd Miasta w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

27 lutego MBP gościła Joannę Godecką - autorkę książek "Nie odkładaj życia na później", "Bądź pewna siebie", "Szczęście w miłości. Jak mądrze kochać i rozumieć siebie" i "Przestań się zamartwiać".

Autorka z wykształcenia jest dziennikarką, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsze kroki stawiała w radiu, jednak najbardziej interesowała ją psychologia i właśnie w tej dziedzinie pracuje zawodowo. Pracuje jako terapeutka, konsultantka i komentatorka zagadnień związanych z praktyką obecności, relacjami, poczuciem własnej wartości czy samooceną kobiet. Jest profesjonalnym life coachem.

Life coaching to rodzaj coachingu - jedna z najskuteczniejszych i najbardziej etycznych metod pomocy psychologicznej. Coaching zaś jest procesem szkolenia, który poprzez postawienie odpowiednich pytań pomaga pojedynczym osobom lub organizacjom rozwijać się, zwiększać efektywności i osiągać cele. Zadaniem coachingu nie jest nauka, a pomoc przy jej realizacji. Odpowiednio zadane pytania mają na celu pobudzić do myślenia, ukierunkować na dany cel i optymalizację swoich działań. Głównym punktem dociekań Joanny Godeckiej był zawsze człowiek, jego uczucia, emocje. Temu właśnie pisarka poświęciła wszystkie swoje książki. Spotkanie w bibliotece było promocją jej najnowszej książki pt."Przestań się zamartwiać", która napisana została z myślą o ludziach wrażliwych, ciągle zamartwiających się, widzących wszystko w czarnych barwach - ludziach, którym trudno odnaleźć się we współczesnym świecie. Wydawcą jest wydawnictwo MUZA.

Autorka opowiadała również o kulisach swojej pracy terapeutycznej. Mówiła, o tym, jak radzić sobie z lękiem, stresem, w jaki sposób w życiu codziennym budować poczucie bezpieczeństwa. Spotkanie wzbogacone było o prezentację multimedialną dotyczącą emocji oraz lęku.

Na zakończenie wieczoru publiczność zainteresowana tą problematyką miała jeszcze możliwość bezpośredniej rozmowy z autorką oraz zakupienia jej książki.Źródło zdjęcia: Urząd Miasta w Sokołowie Podlaskim