UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 23 kwietnia 2024

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Pyłek pszczeli - wartościowa odżywka dla człowieka

Pyłek pszczeli - wartościowa odżywka dla człowieka

27 maja 2020, 13:41, Tipmedia, artykuł sponsorowany

W kosmetologii i medycynie naturalnej pyłek pszczeli, nazywany również pyłkiem kwiatowym, posiada szereg właściwości odżywczych, dlatego coraz chętniej z niego korzystamy. Pośród pszczelich produktów wciąż prym wiedzie miód, ale zaczynamy się szybko przekonywać, że pyłkowi pszczelemu warto poświęcić więcej miejsca w swojej kosmetyczce lub domowej apteczce.

Co znajdziemy w składzie pyłku pszczelego?

Pyłek pszczeli to przede wszystkim bogactwo biologicznie czynnych związków, w tym białek i wolnych aminokwasów. Zajmują one niemal 12% objętości pyłku kwiatowego. Na szczególną uwagę zasługuje obecność argininy, aminokwasu egzogennego, który korzystnie wpływa na tętnice wieńcowe.

Kolejne składniki obecne w pyłku pszczelim to enzymy i koenzymy, leukoantocyjany, katechiny, flawonoidy, kwasy oleanolowy oraz ursolowy. Ponadto fenolokwasy i nienasycone kwasy tłuszczowe. Spośród ponad 250 zidentyfikowanych związków, wymienia się cukry proste, składniki mineralne oraz witaminy. Bogactwo tak wartościowych substancji możemy znaleźć w suplementach i artykułach kosmetycznych dostępnych w sklepie https://NajlepszyAloes.pl.

Powyższy skład sprawia, że włączenie pyłku pszczelego do swojego jadłospisu, pozwala na uzupełnienie niedoborów witaminowych, a także dostarczenie organizmowi tak ważnych aminokwasów oraz biopierwiastków.

Właściwości zdrowotne pyłku kwiatowego

Pyłek pszczeli korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego układu pokarmowego. Sprzyja odchudzaniu, usprawnia metabolizm i pobudza apetyt. Sprawdza się zatem między innymi u dzieci, które cierpią na zaburzenia odżywiania. Pyłek kwiatowy łagodzi objawy zaparć, a także wspomaga odbudowywanie flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.

Pyłek kwiatowy stosowany razem z propolisem, może być stosowany w przypadku stanów zapalnych jamy ustnej. Wyciągi z pyłku pszczelego wykazują właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Możemy skorzystać z tego produktu pszczelego, jeśli liczymy na odbudowę wątroby czy też zmniejszenie objawów głodu alkoholowego. Działa on również dobrze na układ nerwowy. Pomaga załagodzić stres, zmniejszyć napięcie oraz umożliwia ograniczenie przyjmowania dużych dawek leków antydepresyjnych. Ma także za zadanie poprawić koncentrację i sprawność psychiczną.

Pyłek pszczeli dla urody

Pyłek pszczeli wykazuje właściwości pielęgnacyjne. Można liczyć na nawilżanie oraz odżywianie, dlatego najczęściej znajduje się on w składzie balsamów, maseczek, toników, szamponów, odżywek czy kremów. Jego ekstrakt obecny w kosmetykach wpływa na wygładzanie, regenerację, a w niektórych produktach jest stosowany w celach leczniczych, na przykład wspomagania walki z trądzikiem pospolitym czy łupieżem łojotokowym.

Tak liczne właściwości sprawiają, że warto się zainteresować tym pszczelim produktem. Można go włączyć do swojej diety dodając niewielkie ilości do jogurtów, soków, mleka czy dżemów. Kuracja, które obejmuje przyjmowanie go trzy razy dziennie, powinna trwać do 3 miesięcy i zakończyć się przerwą. Można ją powtarzać do kilku razy w roku, co wystarcza, by zadbać o swoje ciało od wewnątrz i od zewnątrz.