UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 7 lipca 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Mazowiecka grupa Speed. Pracowity weekend

Mazowiecka grupa Speed. Pracowity weekend

12 czerwca 2020, 10:40, KPP w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy Speed ujawnili ponad 750 wykroczeń na drogach naszego województwa, 536 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 18 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Stróże prawa nałożyli ponad 670 mandatów, a w 8 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 18 praw jazdy oraz 63 dowody rejestracyjne, 7 pijanych kierowców i 2, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Nie ma dnia, by wideorejestratory zamontowane w policyjnych radiowozach grupy SPEED nie nagrały piratów drogowych. Przekraczanie prędkości, wyprzedzanie na przejściach, niebezpieczne manewry - to najczęstsze wykroczenia, które popełniają kierowcy.

Dla kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego, nie ma miejsca na mazowieckich drogach. By był ich jak najmniej, dbają policjanci z grupy SPEED wspierani przez funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

W ubiegły weekend w Radomiu policjanci grupy SPEED mieli dużo pracy, wraz z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KMP w Radomiu oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu dbali o bezpieczeństwo mieszkańców. W sobotę w nocy na drogi powiatu radomskiego wyjechały radiowozy oznakowane, nieoznakowane, motocykle służbowe tylko po to by nie dopuścić do sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu uczestników ruchu. Policjanci pojawiali się tam gdzie gromadzili się kierowcy w swoich sportowych samochodach.

W niedziele wieczorem na drogi powiatu wyszkowskiego wyjechali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Wyszkowa i Ostrowi Mazowieckiej wspierani funkcjonariuszami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku. Skutecznie przeciwdziałali wszelkiego rodzaju próbom zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W Ostrowi Mazowieckiej w sobotę pojawili się policjanci z okolicznych powiatów oraz z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku. Funkcjonariusze dyscyplinowali tych kierujących, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego. Na prawie 80 skontrolowanych pojazdów i 100 wylegitymowanych osób, policjanci wystawili 50 mandatów karnych.Źródło zdjęcia: KPP w Sokołowie Podlaskim