UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: sobota, 24 października 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia pocisku artyleryjskiego

Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia pocisku artyleryjskiego

21 września 2020, 13:21, KPP w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Policjanci z Posterunku Policji w Repkach zabezpieczali niewybuch, który znaleziono w miejscowości Księżopole-Budki (gmina Bielany). Pocisk artyleryjski mierzący około 50 cm długości i 12 cm średnicy został wykopany podczas usuwania pryzmy kamieni. To kolejne tego typu znalezisko na terenie powiatu.

16 września do sokołowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że podczas usuwania pryzmy kamieni wykopano niewybuch. Do Księżopol skierowano funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Repkach.

Policyjny pirotechnik potwierdził, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej. Znalezisko mierzyło około 50 cm długości i miało 12 cm średnicy. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce tak, by żadna z postronnych osób nie miała dostępu do niewybuchu. Powiadomiono również jednostkę wojskową, Warszawską Brygadę Pancerną, celem zabrania znaleziska.

Policja przypomina:

- w przypadku znalezienia niewybuchu natychmiast powiadom najbliższą jednostkę policji,

- stań w bezpiecznej odległości i nie pozwól nikomu podchodzić w zagrożone miejsce,

- nigdy nie dotykaj niewybuchu, nie potrząsaj nim, nie przenoś,

- czekaj do przyjazdu mundurowych. Policjanci skontaktują się z jednostką wojskową, która zneutralizuje niewybuch,

- jeśli znajdziesz nabój lub inny pocisk, nie próbuj go oczyszczać, nawiercać i robić sobie z niego breloczek. Zabawa z tego typu przedmiotami skończyła się dla niektórych tragicznie,

- ostrzegaj dzieci przed niebezpieczeństwem.Źródło zdjęcia: KPP w Sokołowie Podlaskim