UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 18 listopada 2018

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Dzielnicowi spotykają się z dziećmi, młodzieżą i seniorami (zdjęcia)

Dzielnicowi spotykają się z dziećmi, młodzieżą i seniorami (zdjęcia)

4 grudnia 2017, 13:30, KPP Sokołów Podlaski, red. MK

Sokołowscy policjanci od początku roku szkolnego systematycznie spotykają się z dziećmi i młodzieżą oraz seniorami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.

Sokołowscy policjanci, aby podwyższyć poziom bezpieczeństwa na terenie powiatu i zmniejszyć ryzyko wystąpienia zdarzeń drogowych czy przestępstw oszustw m.in. na tzw. "wnuczka" oraz "policjanta", prowadzą pogadanki profilaktyczne na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Mundurowi spotykają się z dziećmi, młodzieżą jak również z seniorami, gdzie przypominają o zasadach ruchu drogowego, numerach alarmowych, formach cyberprzemocy, konsekwencji wynikających z zażywania dopalaczy, a także przestrzegają o klasycznych metodach oszustw na tzw. "policjanta", "wnuczka", "pracownika socjalnego" czy "gazownika". W trakcie pogadanek policjanci rozdają najmłodszym elementy odblaskowe, a seniorom broszury informacyjne dotyczące oszustw.

Spotkanie odbywają się w ramach kampanii - Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny

st. sierż. Dominika Rozbicka

źródło zdj. KPP Sokołów Podlaski