UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 23 stycznia 2019

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Skrzyżowanie do przebudowy

Skrzyżowanie do przebudowy

9 maja 2018, 14:25, UM Sokołów Podlaski, red. MK

Trwają prace projektowe nad drogami w Sokołowie Podlaskim. Burmistrz Bogusław Karakula stara się w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad o przebudowę kolejnego skrzyżowania - ulicy Węgrowskiej z Fabryczną.

Żeby przyspieszyć realizację prac, miasto podjęło się sfinansowania kosztów projektowych, a przetarg na to zadanie został już rozstrzygnięty. Burmistrz podjął starania z uwagi na coraz większy ruch na tym skrzyżowaniu. To odpowiedź na postulaty kierowców, którzy zwracali się do miasta o poprawę stanu organizacji ruchu w tym miejscu. Skarżyli się trudne warunki skrętu w kierunku Przywózk, gdzie codziennie jeździ coraz więcej samochodów.

Dodatkowym argumentem za przebudową tego skrzyżowania jest rosnący ruch na terenie Parku Przemysłowego. Prace nad projektem przebudowy skrzyżowania są już w toku. Kiedy już projekt będzie gotowy, szanse na rozpoczęcie przebudowy przez GDDKiA znacznie wzrosną. To nie jedyne inwestycje realizowane przez miasto wspólnie z zarządcą dwóch najbardziej uczęszczanych dróg krajowych przecinających miasto - czyli drogi nr 62 i 63.

Na zlecenie samorządu miasta powstał już projekt modernizacji skrzyżowania ul. Baczyńskiego Wolności i Piłsudskiego oraz przebudowy skrzyżowania ul. Siedleckiej z Romanowskiego. Owocem zabiegów władz Sokołowa Podlaskiego w GDDKiA, są planowane jeszcze na ten rok remonty nawierzchni ulic Wolności, Kilińskiego, Długiej, Repkowskiej, Siedleckiej i Placu Księdza Brzóski

Źródło zdj. UM Sokołów Podlaski