UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: sobota, 20 lipca 2019

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju BRD

Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju BRD

28 marca 2019, 10:12, KPP Sokołów Podlaski, red. MK

Pod nadzorem sokołowskich policjantów 28 i 29 marca zostaną przeprowadzą eliminacje powiatowe do XLII Ogólnopolskiego Turnieju BRD, w ramach którego będzie promowane bezpieczne poruszanie się po drogach rowerem.

Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego turnieju "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym" na terenie powiatu sokołowskiego odbędą się 28 i 29 marca 2019 r. o godz. 9:00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Jabłonnie Lackiej.

Zgodnie z regulaminem turniej ma charakter wieloetapowy i może być organizowany na etapach szkolnym, międzyszkolnym, miejskim, gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Etap szkolny, powiatowy, wojewódzki i ogólnopolski są etapami obowiązkowymi.

Eliminacje powiatowe będą składać się z dwóch części, tj. teoretycznej (obejmującej test wiedzy ) i części praktycznych, ( jazda rowerem po specjalistycznym torze przeszkód).

Zgodnie z regulaminem eliminacje powiatowe Turnieju odbywać się będą w dwóch grupach rywalizacyjnych: grupa I - uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo), grupa II - pozostali uczniowie.

Celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Źródło zdj. KPP Sokołów Podlaski