UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 31 maja 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Ostatni weekend wakacji - wracaj bezpiecznie!

Ostatni weekend wakacji - wracaj bezpiecznie!

29 sierpnia 2019, 07:03, WRD KWP zs. w Radomiu, red. MK

Okres od 30 sierpnia do 1 września to czas wzmożonych powrotów do domów z wakacyjnego wypoczynku.

W tym czasie, na drogach całego Mazowsza zwiększona liczba policjantów czuwać będzie nad bezpieczeństwem podróżujących prowadząc działania prewencyjno-kontrolne "Ostatni weekend wakacji". Funkcjonariusze przede wszystkim zadbają o płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, szczególnie w miejscach występowania znaczących utrudnień.

Szczególną uwagę będą zwracać na wykroczenia, stanowiące główne przyczyny zdarzeń drogowych, będą podejmować stanowcze interwencje wobec kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, sprawdzać ich trzeźwość, formę i poprawność przewożenia pasażerów, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego przewożenia dzieci w pojazdach. Funkcjonariusze sprawdzą także stan techniczny pojazdów, który ma duży wpływ na bezpieczeństwo podróżujących i innych uczestników ruchu drogowego.

Użyjemy wszelkich dostępnych urządzeń kontrolno - pomiarowych, aby dyscyplinować kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości. Drogi patrolować będą m.in. nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideorejestratory i najnowszej generacji laserowe mierniki prędkości rejestrujące obraz.

Policjanci nie zapomną też o pieszych i rowerzystach zwracając uwagę na to, w jaki sposób poruszają się po drogach oraz czy rowery są w odpowiedni sposób wyposażone - zwłaszcza w oświetlenie, w porze wieczorowo nocnej.

Jednocześnie informujemy o zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton:

30 sierpnia w godz. 18-22 (piątek),
31 sierpnia w godz. 8-14 (sobota)
1 września w godz. 8-22 (niedziela).

Nawet najlepiej zorganizowane działania policyjne nie zapewnią jednak każdemu bezpieczeństwa - zależy ono w dużej mierze od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości pojazdu oraz zachowania ostrożności na drodze, zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania.

POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ I ROZSĄDEK NA DROGACH!

PRZED PODRÓŻĄ:
BĄDŹ WYPOCZĘTY I TRZEŹWY;
SPRAWDŹ STAN TECHNICZNY POJAZDU, WYPOSAŻENIE I ODPOWIEDNIO ZABEZPIECZ BAGAŻ;
ZAPLANUJ TRASĘ PODRÓŻY UWZGLĘDNIAJĄC WARUNKI POGODOWE ORAZ UTRUDNIENIA W RUCHU NA TRASIE PRZEJAZDU;
DOPILNUJ BY WSZYSCY PASAŻEROWIE ZAPIĘLI PASY BEZPIECZEŃSTWA;
SPRAWDŹ STAN TECHNICZNY I POPRAWNOŚĆ ZAMONTOWANIA W POJEŹDZIE URZĄDZEŃ DO PRZEWOZU DZIECI W PODRÓŻY;
CO 2 LUB 3 GODZINY RÓB PRZERWY W PODRÓŻY WYBIERAJĄC NA MIEJSCA POSTOJU - MIEJSCA DO TEGO WYZNACZONE;
ZACHOWUJ BEZPIECZNY ODSTĘP OD POPRZEDZAJĄCEGO POJAZDU;
STOSUJ SIĘ DO POLECEŃ POLICJANTÓW ORAZ ZNAKÓW I SYGNAŁÓW DROGOWYCH;
PODCZAS ROZMOWY PRZEZ TELEFON KORZYSTAJ Z ZESTAWU GŁOŚNOMÓWIĄCEGO;
BĄDŹ UPRZEJMY DLA INNYCH, NIE TYLKO NA DRODZE - DOBRO WRACA.

CHROŃ ŻYCIE NA MAZOWIECKICH DROGACH!

INTERESUJE NAS TWOJE BEZPIECZEŃSTWO, A NIE TWOJE PIENIĄDZE!


Źródło zdj. KWP Radom