UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 22 stycznia 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

8 października 2019, 07:16, KPP Sokołów Podlaski, red. MK

W Sokołowie Podlaskim na ul. Łowieckiej, 25 - letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego zatrzymał nietrzeźwego kierującego fordem.

6 października 2019 roku 25-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego poruszał się swoim samochodem po terenie Sokołowa Podlaskiego. Jadąc ulicą Kosowską zauważył, że jadący z przeciwnego kierunku ford zjeżdża na przeciwległy pas jezdni. Kierujący fordem nie był w stanie utrzymać pojazdu na jednym pasie jezdni, co mogło świadczyć, że najprawdopodobniej porusza się tym pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Widząc to, zawrócił i pojechał za tym pojazdem. Na ul. Łowieckiej zatrzymał forda, z którego wyszedł mężczyzna, od którego wyczuł alkohol. Kierowca miał problem z utrzymaniem równowagi.

Na miejsce wezwał patrol policji, lecz osoba nietrzeźwa oddaliła się w nieustalonym kierunku. Podjęte przez policjantów czynności pozwoliły ustalić kierowcę forda, którym okazał się 29 - letni mieszkaniec gminy Sokołów Podlaski. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Za swoje postępowanie odpowie przed sokołowskim sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i grzywna.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

asp. Jakub Więsak