UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 31 maja 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Ponad 50 aut skontrolowanych podczas działań "SMOG"

Ponad 50 aut skontrolowanych podczas działań "SMOG"

10 października 2019, 12:58, KPP Sokołów Podlaski, red. MK

Policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania kontrolno-prewencyjne pn. "SMOG".

Wczoraj na terenie całego kraju i również na terenie pow. sokołowskiego, od wczesnych godzin rannych policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem "Smog". Stróże prawa sprawdzali, czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Działania SMOG ukierunkowane są na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów. Z ruchu eliminowane są pojazdy, których stan techniczny narusza wymagania ochrony środowiska w tym zakresie. Podczas wczorajszej akcji policjanci skontrolowali 53 pojazdy. Nie ujawnili nieprawidłowości w zakresie emisji spalin, ponadto zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

asp. Jakub Więsak

Źródło zdj. KPP Sokołów Podlaski