UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 15 lipca 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Obchody Święta Niepodległości 2019 (zdjęcia)

Obchody Święta Niepodległości 2019 (zdjęcia)

13 listopada 2019, 12:52, UM Sokołów Podlaski, red. MK

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Sokołowie Podlaskim rozpoczęły się w przeddzień 11 listopada, koncertem na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Wystawiono tam widowisko historyczne "Polonia Restituta" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Wisła" oraz aktorów Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku.

Pokaz - za pośrednictwem słów, pieśni i tańców - przedstawił polską drogę do niepodległości od czasów powstania kościuszkowskiego do 11 listopada 1918 r.

Widowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem młodszych i starszych Sokołowian oraz władz miasta i powiatu sokołowskiego.

Obchody 11 listopada rozpoczęły się mszą św. w kościele p.w. Św Jana Bosco, po którym zgromadzeni udali się pod Pomnik Czynu Niepodległościowego. Delegacje złożyły kwiaty, a Burmistrz Miasta Bogusław Karakula wygłosił krótkie przemówienie.

Już od rana na trasie byli też uczestnicy 10. Biegu Niepodległości. Tym razem odbywał się on ba terenie Parku Przemysłowego Sokołów Podlaski. Uczestnicy rywalizowali w siedmiu kolejnych biegach na różnych dystansach. Nieco kapryśna pogoda nie popsuła atmosfery, a rywalizacja, jak zwykle, była bardzo zacięta.

Źródło zdj. UM Sokołów Podlaski