UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 31 maja 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Podsumowanie działań pn. "Prędkość"

Podsumowanie działań pn. "Prędkość"

10 stycznia 2020, 10:13, KPP w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Działania tego typu będą prowadzone przez policjantów cyklicznie.


Funkcjonariusze z powiatu sokołowskiego 7 stycznia realizowali działania pod kryptonimem "Prędkość". Policyjne patrole można było spotkać na wszystkich drogach -zarówno tych głównych, jak i tych mniej uczęszczanych. Funkcjonariusze z drogówki eliminowali z ruchu piratów drogowych, wykorzystując ręczne mierniki prędkości. Dyscyplinowali także tych kierowców, którzy nagminnie łamali przepisy, narażając innych na niebezpieczeństwo. Policjanci skontrolowali 33 kierowców, z czego ponad połowa niestety nie respektowała obowiązujących ograniczeń prędkości.

Jak wszyscy wiemy, piraci drogowi są zagrożeniem dla nas wszystkich, a przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących jest szczególnie niebezpieczne - tym bardziej dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Działania sokołowskich policjantów miały na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań. Jest to niezbędne w procesie wyrabiania przeświadczenia u kierowców, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za takie wykroczenie nieuchronna.

Na sprawców wykroczeń funkcjonariusze nakładali środki karne.

Źródło zdjęcia: KPP w Sokołowie Podlaskim