UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 5 maja 2024

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » "Sokołowianie" zweryfikowani przez Polską Federację CIOFF

"Sokołowianie" zweryfikowani przez Polską Federację CIOFF

5 czerwca 2015, 07:56, Sokołowski Ośrodek Kultury, red. Anna Augustyniak

30 maja 2015 Zespół Pieśni i Tańca "Sokołowianie" zdał egzamin weryfikacyjny przed komisją Polskiej Federacji CIOFF. Sokołowscy tancerze potwierdzili wysoki poziom swoich umiejętności, za co otrzymali najwyższą ocenę, którą jest weryfikacja na 5 lat.

CIOFF, czyli Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej, powstała w roku 1970 we Francji z inicjatywy dziesięciu krajów członkowskich, wśród których była Polska. Prekursorem powstania CIOFF, jak również działań Polski w ramach tej organizacji był Michał Kosiński, od chwili powstania do roku 1989 I-szy vice-prezydent CIOFF, założyciel i honorowy przewodniczący Polskiej Sekcji CIOFF.

Organizacja od początku swojego istnienia jest członkiem UNESCO, obecnie na statusie oficjalnej konsultacyjnej organizacji pozarządowej. Struktura CIOFF opiera się na sekcjach narodowych, które reprezentują swoje kraje (aktualnie 72 + 17 krajów stowarzyszonych). Błękitna flaga z emblematem CIOFF towarzyszy ponad 250 międzynarodowym festiwalom na całym świecie; uczestniczy w nich każdego roku ponad 2500 zespołów folklorystycznych z 70 tysiącami wykonawców

Działania CIOFF, w zakresie światowego mecenatu nad kulturą tradycyjną, mające m.in na celu: ochronę folkloru i sztuki ludowej, utrwalanie i prezentowanie piękna tradycyjnych kultur różnych narodów oraz budzenie dla nich zrozumienia i szacunku, rozwijanie współpracy międzynarodowej w dziedzinie zachowania i popularyzowania folkloru i sztuki ludowej, podnoszenie poziomu programowego i organizacyjnego krajowych i międzynarodowych festiwali, imprez folklorystycznych i wystaw sztuki ludowej, możliwie najszersze włączanie młodego pokolenia w realizację powyższych celów, uzyskały aprobatę współczesnego świata.