UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: czwartek, 16 maja 2024

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Warsztaty samochodowe nową branżą premiowaną w loterii MF!

Warsztaty samochodowe nową branżą premiowaną w loterii MF!

31 marca 2016, 08:56, PCKF, red. MK

Z końcem marca następuje zmiana branży premiowanej w Loterii Paragonowej.

W nadchodzącym czasie uczestników Narodowej Loterii Paragonowej czekają istotne zmiany i wydarzenia. Przede wszystkim, z końcem marca następuje zmiana branży premiowanej. Od tej pory udziałem w dodatkowym losowaniu będą wyróżnione paragony pochodzące z warsztatów samochodowych i punktów wulkanizacji. Ponadto, 18 kwietnia zostanie wyłoniony zwycięzca nagrody specjalnej, przyznawanej za zgłoszenie dowodu sprzedaży z prywatnej praktyki lekarskiej i dentystycznej.

Akcja nadzorowana przez Ministerstwo Finansów ruszyła 1 października 2015 roku i wciąż cieszy się dużą popularnością wśród polskich konsumentów. To dlatego, że loteria, oprócz realizacji celów edukacyjnych, stwarza również szansę do wygrania cennych nagród - jak choćby samochodu osobowego Opel Insignia, którego łączna wartość wynosi 95 552,50 złotych.

18 kwietnia - losowanie nagrody specjalnej
Regulamin akcji przewiduje przyznanie raz na 3 miesiące nagrody specjalnej, rozlosowywanej spośród paragonów wystawionych za zakup towarów lub skorzystanie z usług w ramach bieżącej branży premiowanej. Jednak aby zdobyć samochód osobowy Opel Insignia, trzeba spełnić kilka warunków.
Zasady Narodowej Loterii Paragonowej są takie same zarówno w przypadku losowań nagród I i II stopnia, jak i losowania nagrody specjalnej. Każda pełnoletnia osoba może zgłosić dowolną liczbę paragonów fiskalnych, opiewających na kwotę minimum 10 zł. Jednak muszą one być zarejestrowane w miesiącu dokonania zakupu towarów bądź usług. Należy również pamiętać, że loteria uwzględnia tylko paragony fiskalne. Innego rodzaju dokumenty, jak np. potwierdzenia płatności kartą, faktury VAT czy tzw. rachunki kelnerskie nie będą brane pod uwagę - zaznacza Marcin Ciechowicz, ekspert https://www.pckf.pl/.

Branżą premiowaną, obowiązującą od 1 stycznia do 31 marca 2016 roku, była prywatna praktyka lekarska i dentystyczna. Szczęśliwe zgłoszenie, dotyczące tej działalności, zostanie wyłonione 18 kwietnia. Transmisja na żywo z losowania odbędzie się na kanale telewizyjnym TVP Regionalna o godzinie 21:00. Nagranie będzie również dostępne na oficjalnym profilu Narodowej Loterii Paragonowej w serwisie internetowym YouTube.

Nowa branża premiowana
To jeszcze nie ostatnia okazja do zdobycia nagrody specjalnej. Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2016 roku wyróżnioną działalnością będzie konserwacja i naprawa samochodów osobowych oraz sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych. Paragony pochodzące z tej branży, zgłoszone w odpowiednim czasie, wezmą udział w losowaniu kolejnego samochodu Opel Insignia - 18 lipca 2016 roku.

Wybór następnej branży premiowanej ma na celu skłonić nabywców do większego zwracania uwagi na rodzaj dokumentów, otrzymywanych za zakup towarów bądź usług w warsztatach samochodowych i punktach wulkanizacji. Idea ta przyświeca zresztą całej akcji, koordynowanej przez Ministerstwo Finansów. Otrzymany paragon fiskalny to dowód, że przedsiębiorca rejestrujący sprzedaż na rzecz klientów indywidualnych przestrzega obowiązujących przepisów i odprowadza należne podatki do budżetu państwa - wyjaśnia ekspert PCKF.

Ucząc, bawi - bawiąc, uczy
Narodowa Loteria Paragonowa spotkała się z natychmiastowym zainteresowaniem Polaków. Pierwsze 4 miesiące trwania akcji przyniosły prawie 56  000  000 zgłoszeń. Sukces zaproponowanej przez Ministerstwo Finansów zabawy oraz duża liczba kolejnych, zarejestrowanych paragonów mogą mieć zatem duży wpływ na realizację celów edukacyjnych loterii. Według założeń kampanii, działania uczestniczących w niej nabywców mają zwrócić uwagę na istotną rolę paragonu fiskalnego, promować dobre nawyki konsumenckie, wspierać uczciwą konkurencję i tym samym - prowadzić do stopniowej likwidacji "szarej strefy".

źródło zdj. PCKF