UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 29 listopada 2023

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Pożar mieszkania przy Cmentarnej (zdjęcia)

Pożar mieszkania przy Cmentarnej (zdjęcia)

10 czerwca 2014, 13:37, KP PSP Sokołów Podlaski, red. Agnieszka Pleńska

W dniu 8 czerwca w godzinach porannych strażacy z JRG PSP brali udział w gaszeniu pożaru mieszkania jaki wybuchł w budynku wielorodzinnym przy ulicy Cmentarnej.

Po przybyciu na miejsce dwóch zastępów PSP stwierdzono, że z okna na parterze wydobywają się płomienie i dym. Z uzyskanych informacji wynikało, że w mieszkaniu może znajdować się właściciel. W wyniku szybkiej akcji poszukiwawczej odnaleziono wewnątrz mieszkania mężczyznę, który nie wykazywał oznak życiowych.
Poszkodowanego ewakuowano do bezpiecznej strefy i przystąpiono do reanimacji. W tym samym czasie prowadzono akcję gaśniczą oraz oddymianie klatki schodowej. W wyniku skutecznie podjętej reanimacji, mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego kontynuowano działania zmierzające do ustabilizowania czynności życiowych a następnie po stabilizacji zabrano pacjenta do szpitala.

Była to kolejna akcja ratowniczo-gaśnicza w której sokołowscy strażacy PSP udzielali skutecznej pomocy medycznej osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Należy nadmienić, że każdy strażak Państwowej Straży Pożarnej posiada przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy, które co trzy lata recertyfikuje na specjalnym egzaminie sprawdzającym. Jest to bardzo istotny element strażackiego wyszkolenia.

W kwestii wyszkolenia medycznego sytuacja zmienia się również diametralnie w jednostkach OSP należących do KSRG. Strażacy ochotnicy szkolą się na takich samych kursach medycznych jak PSP, pamiętajmy jednak, że strażacy OSP nie są formacją zawodową i bardzo często łączą pracę, naukę i życie osobiste z trudną strażacką służbą. Dlatego tym bardziej należy docenić ich wkład w nasze bezpieczeństwo. Jednak jak pokazuje powyższe zdarzenie najlepszą weryfikację przeprowadza nam samo życie.

źródło zdj. KP PSP Sokołów Podlaski
  

Czytaj również

Photo

Mata kokosowa - jej wyjątkowe właściwości i możliwości wykorzystania

9 listopada 2023, 15:55

Mata kokosowa to włóknina o wyjątkowych właściwościach. Ten zrobiony z łupin orzecha kokosowego materiał znajduje szerokie zastosowanie. Z powodzeniem jest wykorzystywany w ogrodnictwie, gdzie służy między innymi jako ochrona przeciwchwastowa, czy też skuteczna osłona roślin przed chłodem.

Photo

Jak powinien wyglądać skuteczny brelok reklamowy?

31 października 2023, 18:51

Gadżety reklamowe to dokonały sposób na promowanie marki, jednak warto pamiętać, że upominki dla klientów i kontrahentów powinny nieść ze sobą pewną wartość. Obdarowany z pewnością doceni akcesorium, które będzie czymś więcej, niż nośnikiem reklamy. Warto wybierać uniwersalne i praktyczne gadżety, takie jak breloki reklamowe - sprawdź, który model wzbudza największe zainteresowanie klientów.

Photo

Schody betonowe prefabrykowane - jakie są zalety takiego rozwiązania?

24 sierpnia 2023, 16:11

Schody prefabrykowane to świetna alternatywa do tradycyjnych konstrukcji. Oferują krótki czas montażu, dzięki czemu możliwe jest szybsze zakończenie realizowanej inwestycji. Takie gotowe wyroby nie wymagają pracochłonnych zabiegów. Z tego względu są rozwiązaniem bardzo ekonomicznym, nie tylko pod względem czasu pracy, ale i ceny. Zalet takiego rozwiązania jest jednak znacznie więcej. Doceniają je inwestorzy budujący domy, mieszkania i obiekty o charakterze komercyjnym.