UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 29 listopada 2023

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Niedziela na Starym Mieście

Niedziela na Starym Mieście

12 czerwca 2014, 10:16, SOK Sokołów Podlaski, red. Agnieszka Pleńska

Niedziela na Starym Mieście to impreza o charakterze festynu-jarmarku. Organizowana jest od 2 lat na Szewskim Rynku, w miejscu, które zachowało klimat starego miasta.

Tu przez wieki handlowano różnorodnym towarem, tu spotykali się mieszkańcy, rzemieślnicy i kupcy podróżujący Wielkim Gościścem litewskim z Warszawy do Wilna. "Niedziela na Starym Mieście" to próba powrotu do tamtych dni. Sokołowskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne we współpracy z Sokołowskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na sokołowski Szewski Rynek od godz. 11:00.

Zaproszeni twórcy ludowi oraz rękodzielnicy prezentują swój dorobek artystyczny. Są tu malarze, rzeźbiarze, hafciarki, miłośnicy staroci i książek. Na stoiskach jak niegdyś prezentowane są recznie wykonywane papierowe i drewniane kwiaty, filcowa biżuteria, kilimy, rzeźby, obrazy olejne. Rękodziełu towarzyszą prezentacje kuchni regionalnej. Jarmarczny klimat imprezy podkreśli muzyka - miejski folklor w wykonaniu kapel i zespołów muzycznych.

Organizatorem Niedzieli na Starym Mieście jest Sokołowskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne we współpracy z Sokołowskim Ośrodkiem Kultury.źródło zdj. SOK Sokołów Podlaski
  

Czytaj również

Photo

Mata kokosowa - jej wyjątkowe właściwości i możliwości wykorzystania

9 listopada 2023, 15:55

Mata kokosowa to włóknina o wyjątkowych właściwościach. Ten zrobiony z łupin orzecha kokosowego materiał znajduje szerokie zastosowanie. Z powodzeniem jest wykorzystywany w ogrodnictwie, gdzie służy między innymi jako ochrona przeciwchwastowa, czy też skuteczna osłona roślin przed chłodem.

Photo

Jak powinien wyglądać skuteczny brelok reklamowy?

31 października 2023, 18:51

Gadżety reklamowe to dokonały sposób na promowanie marki, jednak warto pamiętać, że upominki dla klientów i kontrahentów powinny nieść ze sobą pewną wartość. Obdarowany z pewnością doceni akcesorium, które będzie czymś więcej, niż nośnikiem reklamy. Warto wybierać uniwersalne i praktyczne gadżety, takie jak breloki reklamowe - sprawdź, który model wzbudza największe zainteresowanie klientów.

Photo

Schody betonowe prefabrykowane - jakie są zalety takiego rozwiązania?

24 sierpnia 2023, 16:11

Schody prefabrykowane to świetna alternatywa do tradycyjnych konstrukcji. Oferują krótki czas montażu, dzięki czemu możliwe jest szybsze zakończenie realizowanej inwestycji. Takie gotowe wyroby nie wymagają pracochłonnych zabiegów. Z tego względu są rozwiązaniem bardzo ekonomicznym, nie tylko pod względem czasu pracy, ale i ceny. Zalet takiego rozwiązania jest jednak znacznie więcej. Doceniają je inwestorzy budujący domy, mieszkania i obiekty o charakterze komercyjnym.