UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 15 sierpnia 2022

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Burmistrz Miasta i PaT (zdjęcia, wideo)

Burmistrz Miasta i PaT (zdjęcia, wideo)

1 lipca 2014, 15:15, KPP Sokołów Podlaski, red. Agnieszka Pleńska

Co ma wspólnego Burmistrz Miasta i Program Profilaktyka a Ty? Jak wszystkim wiadomo bardzo dużo. Młodzież działająca w programie może zawsze liczyć na wsparcie samorządów.

W drodze na Mazowiecki Przystanek PaT w Ostrowi Mazowieckiej wsparło ich Starostwo Powiatowe. Dzisiaj w drodze do Konina na Ogólnopolski IX Przystanek Pat - Burmistrz Miasta. Bogusław Karakula osobiście pożegnał wyjeżdżającą młodzież, życząc wiele wrażeń i zdobycia cennych doświadczeń.

W tym roku Ogólnopolska Akcja Profilaktyczna IX Przystanek PaT odbędzie się w Koninie w dniach 2-6 lipca. Sokołowscy aktorzy i harcerze wyruszyli już dzisiaj (30.06). Ich zadaniem będzie przygotowanie bazy akcji na przyjazd blisko 1000 uczestników.

Harcerze z Sokołowa Podlaskiego, wspólnie z harcerzami z Kętrzyna, będą pełnili służbę patrolową, dbając o bezpieczeństwo uczestników tej ogólnopolskiej akcji. To nie jednak nie jedyny sokołowski akcent. W trakcie trwania akcji będzie wystawiony spektakl Teatru Inaczej Sokołowskiej Grupy Profilaktyka a Ty "Tylko cisza może nas uratować". Sokołowianom powierzono również wiele odpowiedzialnych funkcji. Anna Hilaruk będzie kierownikiem Biura Promocji oraz opiekunem praktyk studenckich, Kamil Mupere asystentem Kwatermistrza, Mateusz Rudaś Dowódcą warty, Anna Woźniak fotografem w Biurze komunikacji w mediach społecznościowych, a asp.szt. Sławomir Tomaszewski - II oficerem bezpieczeństwa Akcji.

Rządowy Program Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, jest w Sokołowie Podlaskim bardzo dokładnie realizowany. W profilaktykę włącza się wiele podmiotów zarówno gospodarczych, jak i samorządowych. Ostatnio transport młodzieży do Ostrowi Mazowieckiej na III Mazowiecki Przystanek PaT pokryło Starostwo Powiatowe. Młodzież sokołowska stanowiła tam najliczniejszą grupę. Teraz, koszty podróży na IX Ogólnopolski Przystanek PaT do Konina współfinansuje Burmistrz Miasta. Miasto pokrywa koszty dojazdu młodzieży do Warszawy. Stamtąd młodzież pojedzie autobusami Komendy Głównej Policji.

To bardzo dobrze wydawane pieniądze na profilaktykę. Będąca na Przystankach młodzież zdobywa doświadczenie, przekazując je swoim rówieśnikom podczas organizowanych działań profilaktycznych dla miasta i powiatu.

Wyjeżdżającą dzisiaj na IX Przystanek PaT do Konina młodzież pożegnał osobiście Burmistrz Miasta Bogusław Karakula, życząc niezapomnianych wrażeń, ale i nowych doświadczeń, do przeniesienia na nasz grunt lokalny.
źródło zdj. KPP Sokołów Podlaski