UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 15 sierpnia 2022

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Zakończenie roku szkolnego u Salezjan (zdjęcia)

Zakończenie roku szkolnego u Salezjan (zdjęcia)

1 lipca 2014, 16:51, Salezjańskie Gimnazjum

W dniu 26 czerwca po raz ostatni zabrzmiał dzwonek w roku szkolnym 2013/2014. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej pod przewodnictwem neoprezbitera Leonarda Szewczyka, który ponownie zawitał w murach sokołowskiej szkoły salezjańskiej.

We wcześniejszych latach jako kleryk służył on asystencją młodzieży. Spotkali się na Eucharystii, by dziękować Panu Bogu za mijający rok naszej formacji intelektualnej i duchowej i prosić o potrzebne łaski na nadchodzący czas wakacji.Szczególnie uroczyście ostatnie chwile w szkole przeżywali absolwenci gimnazjum. Żegnali się z nią przez ucałowanie sztandaru. Potem nadszedł czas na wręczenie im świadectw i nagród za szczególne osiągnięcia intelektualne i sportowe oraz pracę na rzecz szkoły. Do nich też kilka słów pożegnania skierowali młodsi koledzy, a towarzyszyła temu projekcja okolicznościowego filmu. Nie zabrakło też wyrazów wdzięczności ze strony samych absolwentów.

W kościele odebrali także świadectwa najzdolniejsi uczniowie z pozostałych klas. Docenieni zostali też sportowcy. Potem nadszedł już czas na spotkania z wychowawcami w klasach i wreszcie rozpoczęły się długo oczekiwane wakacje.


źródło zdj. Salezjańskie Gimnazjum