UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: sobota, 22 stycznia 2022

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Plama oleju długa na 8 km

Plama oleju długa na 8 km

2 lipca 2014, 08:43, kpt. Wojciech Rogowski Wydział Operacyjny KP PSP Sokołów Podlaski, red. Agnieszka Pleńska

Plama oleju ciągnęła się z przerwami od Sokołowa Podlaskiego do granicy powiatu za miejscowością Grochów a następnie dalej już na terenie powiatu węgrowskiego.

30 czerwca w godzinach wieczornych sokołowscy strażacy PSP oraz OSP Cukrownia i Grochów usuwali na drodze krajowej nr 62 plamę oleju napędowego. Plama oleju ciągnęła się z przerwami na długości 8 kilometrów od Sokołowa Podlaskiego do granicy powiatu za miejscowością Grochów a następnie dalej już na terenie powiatu węgrowskiego.

Prawdopodobnie wyciek nastąpił z nieszczelnego zbiornika samochodu ciężarowego. Z uwagi na rozległość zdarzenia istniało duże prawdopodobieństwo wystąpienia kolizji lub wypadków. W akcji pomagali strażakom Policjanci z KPP Sokołów Podlaski.

Oczyszczenie drogi do granicy powiatu zajęło strażakom 3 godziny w tym samym czasie na terenie powiatu węgrowskiego również trwała podobna akcja.