UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 15 sierpnia 2022

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Polonia ukraińska na Policji (zdjęcia)

Polonia ukraińska na Policji (zdjęcia)

2 lipca 2014, 11:57, KPP Sokołów Podlaski, red. Agnieszka Pleńska

Polonijna młodzież ukraińska przebywająca na wypoczynku wakacyjnym w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim, odwiedziła dzisiaj sokołowskich policjantów. Poznawali zawód policjanta oraz odkrywali tajniki policyjnej pracy.

26 czerwca sokołowskich policjantów odwiedziły polonijne dzieci z Ukrainy przebywające na letnim wypoczynku organizowanym przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim. Na letnich koloniach przebywa 51 dzieci i młodzieży z Kulturalno-Oświatowego Towarzystwa Polaków im. Jana Pawła II z Emilczyna obwodu żytomierskiego.

Uczestników kolonii przebywają na wypoczynku w Polsce już od kilku dni, czekało wiele atrakcji. Wypoczynek polonii odbywa się już po raz czwarty. Każdorazowo, uczestników odwiedzają sokołowscy policjanci. Tym razem to polonia ukraińska odwiedziła policjantów. Policjanci opowiadali dzieciom o swoim zawodzie i o ciekawostkach związanych z policyjną służbą. Pokazywali sprzęt jaki jest na wyposażeniu policji. Goście odwiedzili gabinet Komendanta Powiatowego Policji. Każdy mógł zrobić zdjęcie z mł.insp. Wiesławem Nasiłowskim i usiąść w komendanckim fotelu.

Na zakończenie uczestnicy kolonii obejrzeli policyjny radiowóz i zrobili sobie pamiątkową fotografię. Już dzisiaj wszyscy umówili się na kolejne spotkanie policjantów i młodzieży z obwodu żytomierskiego.


źródło zdj. KPP Sokołów Podlaski