UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 15 sierpnia 2022

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Ruszył IX Przystanek PaT (zdjęcia, wideo)

Ruszył IX Przystanek PaT (zdjęcia, wideo)

4 lipca 2014, 09:22, KPP Sokołów Podlaski, red. Agnieszka Pleńska

We wtorek rozpoczął się IX Przystanek PaT. Dziewięć uderzeń w gong, rozpoczęło te niesamowite 90 godzin niekończących się wrażeń. Podczas uroczystości otwarcia, wręczono nominacje Liderów Województw. Liderem PaT całego Mazowsza została Anna Hilaruk.

Rozpoczął się najdłuższy dzień w roku, który trwać będzie blisko 90 godzin. Tradycyjnie otwarcie Ogólnopolskiego Przystanku PaT obwieścił gong, który tym razem zabrzmiał dziewięciokrotnie. W taki oto sposób ponad 1000 osób z całego kraju rozpoczęło swoje spotkanie z pasją. Inicjatorem i koordynatorem tego spotkania jest Komenda Główna Policji w ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego "Profilaktyka a Ty".

We wtorek ponad 1000 osób z całego kraju i nie tylko uczestniczyło w uroczystym otwarciu IX Przystanku PaT Konin 2014. Przybyli do nas instruktorzy z RPA, Brazylii, Niemiec i Słowacji. Na początek Szef Akcji zaprosił na scenę osoby, bez których Przystanek w Koninie nie mógłby się odbyć. Wśród nich byli: Prezydent Miasta Konina Józef Nowicki, Elżbieta Rusiniak z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji insp.dr Rafał Batkowski, Komendant Miejski Policji w Koninie mł. insp. Sławomir Jądrzak, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie prof. dr hab. Mirosław Pawlak, a także generał Tadeusz Budzik oraz Wiceprezydent Konina Sławomir Lorek.

Tradycyjnie już otwarcie Przystanku poprzedził dźwięk gongu, który tym razem zabrzmiał dziewięciokrotnie. Dziewiątym uderzeniem Wielkopolski Komendant Wojewódzki, a wieloletni Mazowiecki Komendant Wojewódzki ins.dr Rafał Batkowski otworzył tą największą w Polsce akcję profilaktyczną.

Po przedstawieniu gospodarzy, partnerów Akcji, sztabu, liderów PaT, instruktorów i asystentów warsztatów. Przyszła historyczna chwila. Po raz pierwszy w historii Przystanków podpisano Deklarację Akademicką programu PaT. Została ona podpisana z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Koninie. Podpisy pod dokumentem złożyli Rektor PWSZ prof.dr hab Mirosław Pawlak oraz insp. Grzegorz Jach.

Kolejnym, ale jakże ważnym akcentem dla Sokołowa Podlaskiego, było wręczenie nominacji na Liderów Województw. Wśród mianowanych na to to zaszczytne, a zarazem odpowiedzialne funkcje, było pięć osób z pięciu województw. Wśród tej piątki tytuł Lidera Województwa Mazowieckiego otrzymała sokołowianka Anna Hilaruk. To wielki zaszczyt i zarazem docenienie sokołowskiej pracy profilaktycznej. Kolejny raz możemy powiedzieć - Sokołów profilaktyką stoi.
źródło zdj. KPP Sokołów Podlaski