UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 15 sierpnia 2022

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Owacje na stojąco w Koninie (zdjęcia)

Owacje na stojąco w Koninie (zdjęcia)

8 lipca 2014, 08:54, KPP Sokołów Podlaski, red. Agnieszka Pleńska

Najnowszy sokołowski spektakl "Tylko cisza może nas uratować" po widzach w Sokołowie Podlaskim i Warszawie, obejrzeli teraz uczestnicy IX Przystanku PaT w Koninie. Spektakl najwyraźniej bardzo spodobał się widzom, gdyż licznie zgromadzona widownia podziękowała aktorom owacjami na stojąco.

W czwartkowy wieczór, 3 lipca, aktorzy Teatru Inaczej, sokołowskiej grupy PaT, zaprezentowali swoje umiejętności w na scenie IX Ogólnopolskiego Przystanku PaT. Po premierze spektaklu pt. "Tylko cisza może nas uratować" w Warszawie i sokołowskiej prapremierze, przyszedł czas na Konin. Spektakl opowiada o znaczeniu ciszy w życiu człowieka, o trudnych wyborach których dokonujemy, o tym że każdy z nas ma w życiu własny punkt na ziemi i własny świat. To właśnie w ciszy słuchamy sercem, zastanawiamy się nad sensem życia, to ona pomaga nam w ucieczce, pozwala na krzyk i zwątpienie.

Po krótkim wprowadzeniu licznie zgromadzona widownia mogła obejrzeć spektakl, opierający się na plastyce ruchu. Spektakl, chodź wymaga dojrzałego widza, spotkał się z ogromnym uznaniem. Świadczą o tym długie owacje na stojąco, wymagającej, ogólnopolskiej widowni.

Wydarzenie teatralne dla aktorów było tym bardziej podniosłe, gdyż tego samego dnia, podczas prób odwiedzili ich zacni goście w osobach: Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, Elżbiety Rusiniak - Naczelnika Wydziału Profilaktyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. dr Rafała Batkowskiego, byłego Komendanta Głównego Policji gen. Tadeusza Budzika czy asp. Radosława Zbrońskiego Zastępcę Przedstawiciela Polski w Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości Kryminalnej (EUCPN). Goście chociaż nie mogli przybyć na spektakl, widząc wielki kunszt naszych aktorów, poświęcili dużo czasu przyglądając się próbom. Widząc większość spektaklu, gratulowali aktorom umiejętności i życzyli wielu sukcesów w realizowaniu aktorskiej pasji.

W spektaklu "Tylko cisza może nas uratować" wystąpili: Luiza Aleksandrowicz, Wiktoria Benedykciuk (reżyseria), Kacper Błoński, Maciej Kulesza, Krzysztof Ładziak, Justyna Rytel, Wiktoria Skłodowska, Paulina Woźniak. Nie można zapomnieć jeszcze o Dominice Zawadzkiej, która dbała, aby praca aktorów przed licznie zgromadzoną i wspaniałą widownią, wypadła jak najlepiej.


źródło zdj. KPP Sokołów Podlaski