UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 15 sierpnia 2022

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Salezjanie na Policji (zdjęcia, wideo)

Salezjanie na Policji (zdjęcia, wideo)

11 lipca 2014, 09:09, KPP Sokołów Podlaski, red. Agnieszka Pleńska

Niecodzienną wizytę mieli wczoraj sokołowscy policjanci. Odwiedzili ich księża salezjanie wraz z kandydatami do stanu duchownego. Przyszli zakonnicy poznawali tajniki zawodu policjanta.

Podczas prenowicjatu czas wypełniony jest wspólną i indywidualną modlitwą, konferencjami, pracą, studium, kierownictwem duchowym, spotkaniami z gośćmi a także wycieczkami, pogodnymi wieczorami i spotkaniami braterskimi. Jednym z takich spotkań było spotkanie z policjantami.

9 lipca na czele z księżmi salezjanami policjantów Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim odwiedziła grupa młodych mężczyzn, prenowicjatu dla kandydatów do Zgromadzenia Salezjańskiego.

Goście zwiedzili budynek sokołowskiej policji. Poznali również codzienną pracę policjantów. Podczas spotkania z technikiem kryminalistyki mogli dowiedzieć się o tajnikach ujawniania różnych śladów oraz pobierania odcisków palców. Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowy odcisk swoich linii papilarnych. Poznawali sprzęt, jakim posługują się policjanci podczas codziennej służby, jak również zwiedzili pomieszczenia, gdzie trafiają osoby łamiące prawo.

Niewątpliwą atrakcją był pokaz wyszkolenia policyjnego psa Baxtera. Pies posłusznie wykonywał komendy swojego przewodnika asp. Dariusza Łukasiuka. Korzystając z okazji, można było dowiedzieć się o specyfice psiej służby jak i gatunkach psów, z których pomocy korzysta Policja.

Przyszli zakonnicy, z głowami pełnymi wrażeń i nowych doświadczeń powrócili do miejsca swojego pobytu. Niewątpliwie poznanie policyjnej pracy "od kuchni" pomoże im w późniejszej posłudze duszpasterskiej, niesionej osobom popadającym w konflikt z prawem.

źródło: KPP Sokołów Podlaski