UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 29 września 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Bezpieczeństwo przede wszystkim. Zostań studentem pionierskiego kierunku

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Zostań studentem pionierskiego kierunku

5 lipca 2019, 08:00, Ministerstwo Cyfryzacji, red. MK

Na Politechnice Warszawskiej ruszają studia inżynierskie na kierunku cyberbezpieczeństwo.

Takich studiów jeszcze nie było! Ich program został opracowany we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji oraz Naukową i Akademicka Siecią Komputerową (NASK). To ostatnie dni rekrutacji.

Wiedza i umiejętności w zakresie projektowania, analizy i utrzymania rozwiązań przeznaczonych do ochrony systemów i sieci przed cyberatakami - taką tajemną i potrzebną wiedzę zdobędą studenci tego kierunku. Będą też absolwentami Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej - bo to na nim rusza nowy kierunek.

Pożądany pracownik

To jest pewne: studenci cyberbezpieczeństwa - dzięki temu, czego nauczą się w trakcie studiów - staną się pożądanymi przez pracodawców kandydatami do pracy w m.in. administracji publicznej, instytucjach sektora finansowego, instytucjach zajmujących się różnymi aspektami bezpieczeństwa państwa, czy w firmach komercyjnych.

- Zapewnienie bezpieczeństwa teleinformatycznego ma obecnie krytyczne znaczenie dla funkcjonowania państwa i różnych gałęzi gospodarki - mówi Karol Okoński, wiceminister cyfryzacji i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa. - Dlatego zachęcamy inne uczelnie do zakładania dedykowanych kierunków związanych z kształceniem specjalistów ds. bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Tym bardziej, że na rynku od lat obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na tego rodzaju profesjonalistów - dodaje.

Na studiach I stopnia się nie skończy. W lutym 2023 r. Politechnika Warszawska uruchomi studia II stopnia na kierunku cyberbezpieczeństwo. Wszystko po to, by przyszłym absolwentom uruchamianych obecnie studiów zapewnić możliwość "płynnego" kontynuowania kształcenia na tym kierunku.

Politechnika czeka na Ciebie!

Ministerstwo Cyfryzacji objęło patronat nad nowym kierunkiem studiów Politechniki Warszawskiej. Zdaniem Ministerstwa ich program może być uznawany przez inne uczelnie za modelowy. Ministerstwo ma nadzieję, że zachęci je to do uruchamiania bliźniaczych kierunków. To nie koniec współpracy z Politechnika Warszawską - wkrótce planowane jest podpisanie porozumienia ws. wspólnego promowania i wspierania kształcenia studentów cyberbezpieczeństwa.

Jeśli chcesz zostać ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa i zacząć studia na Politechnice Warszawskiej - na załatwienie wszystkich formalności masz czas do 7 lipca.

Jakie egzaminy maturalne liczą się w rekrutacji na cyberbezpieczeństwo?

- matematyka (z wagą 1)

- język obcy (z wagą 0,25)

oraz jeden z przedmiotów do wyboru:

- fizyka (z wagą 1)

- chemia (z wagą 0,75)

- informatyka (z wagą 1)

- biologia (z wagą 0,5)

Cyberbezpieczeństwo - nowy kierunek studiów na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
Więcej informacji.

Źródło zdj. Ministerstwo Cyfryzacji