UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 3 października 2023

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Drogówka kontroluje autobusy i ciężarówki

Drogówka kontroluje autobusy i ciężarówki

22 lipca 2014, 11:07, KWP Radom, red. Agnieszka Pleńska

Policjanci przeprowadzili na Mazowszu działania prewencyjno-kontrolne w trakcie, których ujawnili ponad 200 przypadków nieprawidłowości i wykroczeń popełnionych przez kierowców samochodów ciężarowych i autobusów.

Trwają wakacje i mnóstwo osób przemieszcza się po drogach korzystając zarówno ze swoich pojazdów, jak i środków komunikacji publicznej. Mimo wakacji bardzo znaczna część poruszających się pojazdów to samochody ciężarowe o DMC powyżej 7,5 t. Niestety, często kierujący tymi pojazdami wychodząc z założenia, iż "duży może więcej" zapominają o obowiązujących przepisach i zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mazowieccy policjanci, podobnie jak drogówka w całym kraju, oprócz codziennych kontroli prowadzą też działania, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu poprzez eliminację wykroczeń i przestępstw drogowych popełnianych przez kierujących pojazdami ciężarowymi oraz autobusami.

Efekt ostatniej tego typu akcji przeprowadzonej wczoraj na Mazowszu to ujawnione łącznie 222 wykroczenia, które popełnili kierujący "tirami" i autobusami. W ciągu jednego dnia funkcjonariusze nałożyli 193 mandaty karne na kierowców ciężarówek, 9 osób pouczono, zostanie też sporządzony jeden wniosek o ukaranie do sądu. Spośród skontrolowanych kierujących autobusami, 14 zostało ukaranych mandatami karnymi, 4 pouczono.

Najczęściej policjanci nakładali mandaty za przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy lub nieprawidłowy stan techniczny pojazdów. Zdarzały się też przypadki przekraczania dopuszczalnego czasu pracy kierowców.

Zarówno tego typu działania, jak i kontrole w codziennej służbie będą cały czas kontynuowane. Szczególną uwagę policjanci będą przywiązywać do końca wakacji, do kontroli autobusów przewożących dzieci i młodzież.