UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 5 grudnia 2023

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Strażacy rywalizowali we wspinaniu (zdjęcia)

Strażacy rywalizowali we wspinaniu (zdjęcia)

11 kwietnia 2014, 10:52, KPP Sokołów Podlaski, red. Agnieszka Pleńska

Na krytej wspinalni Komendy Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim odbył się kolejny, VII już "Ogólnopolski Halowy Turniej Drabiny Hakowej o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej".

W dniu 9 kwietnia 2014r. na krytej wspinalni Komendy Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim odbył się kolejny, VII już "Ogólnopolski Halowy Turniej Drabiny Hakowej o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej".

Konkurencja wspinania na III piętro przy użyciu drabiny hakowej to jedna z konkurencji sportu pożarniczego, w której rywalizacja strażaków sięga niemal 100 lat w wielu krajach świata. Mistrzostwa Świata i Polski odbywają się w tej konkurencji corocznie, a olimpiada pożarnicza co 4 lata.

W sokołowskim turnieju wystartowało 101 zawodników w tym reprezentanci Ukrainy (aktualny, zespołowy mistrz świata 2013 z Korei Południowej), Białorusi (po raz pierwszy w turnieju), a także województw wiodących prym w tej konkurencji sportu pożarniczego w Polsce: mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, małopolskiego, pomorskiego, opolskiego i śląskiego. Ponadto w zawodach udział wzięły reprezentacje Centralnej Szkoły Pożarniczej w Częstochowie oraz Szkoły Aspirantów Pożarnictwa w Krakowie. W zmaganiach udział wzięli udział również strażacy sąsiednich komend powiatowych (Siedlce, Węgrów, Łosice, Ciechanów) oraz 12 strażaków sokołowskiej PSP.

W niezwykle zaciętej rywalizacji strażacy wykazali bardzo wysoki kunszt i sprawność fizyczną. Wysoki poziom zawodów został potwierdzony nowym rekordem sokołowskiej wspinalni - 13,30 s. Osiągnięte wyniki były zbliżone do aktualnych rekordów Polski i świata. W ramach konkursu rozegrano dwa biegi w konkurencji wspinania przy użyciu drabiny hakowej, po których wyłoniono zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej.

Uzyskane wyniki trzech najlepszych zawodników turnieju głównego:

1. Aleksander Andrijczuk, reprezentant Ukrainy - 13,38 sek, /aktualny rekord świata 12,56 sek/
2. Tobiasz Klama, reprezentant Polski - Komenda Powiatowa PSP Oleśno - 14,32 sek,
3. Bartłomiej Siepietowski, aktualny mistrz i reprezentant Polski - Komenda Miejska PSP Kraków - 14,37 sek.
Najlepszy strażak z Sokołowa Podlaskiego - Łukasz Krasowski uzyskał czwarty czas strażaków polskich 15,24 s., i ostatecznie zajął siódme miejsce.

Po zakończeniu oficjalnych biegów turniejowych rozegrano dodatkowo Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Sokołowa Podlaskiego. Ośmiu najlepszych zawodników Turnieju Ogólnopolskiego zmierzyło się w zmaganiach o miano najlepszego. Ostatecznie zwyciężył ponownie Aleksander Andrijczuk z czasem 13,30 sek., (rekord sokołowskiej wspinalni) przed Bartłomiejem Siepietowskim - 13,79 sek. (aktualny rekord Polski 13,43 s) i Andrijem Poliszczukiem (Ukraina) - 14,11 sek.

Warto podkreślić, że corocznie wzrasta atrakcyjność sokołowskiego turnieju jako otwierającego cykl turniejów o puchar Komendanta Głównego PSP. Z każdym rokiem wzrasta ilość zgłoszeń, w bieżącym roku organizator - sokołowska komenda PSP była zmuszona ograniczyć liczbę startujących ze względów organizacyjnych. Od kilku lat turniej nabrał charakteru międzynarodowego, a w bieżącej edycji do startujących dołączył kolejny kraj, nasz najbliższy sąsiad - Białoruś. Zarówno startujący w rywalizacji strażacy jak i obserwatorzy turnieju wysoko ocenili sprawność organizacyjną a także poziom sportowy. Docenił to również Komendant Główny PSP, który w bieżącym roku, w ramach cyklu 12 zawodów pucharowych w Polsce, dwukrotnie wskazał Sokołów Podlaski jak organizatora i gospodarza. Kolejne zatem zawody w Sokołowie odbędą się w dniu 1 października b.r. na które już serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, szczególnie sympatyków i strażaków OSP z naszego powiatu.

Hojnymi sponsorami nagród dla najlepszych zawodników Turnieju były firmy sokołowskie: sieć sklepów "Topaz" (sponsor główny) oraz firma DarGaz z Sokołowa Podlaskiego.
źródło zdj. KP PSP Sokołów Podlaski

  

Czytaj również

Photo

Mata kokosowa - jej wyjątkowe właściwości i możliwości wykorzystania

9 listopada 2023, 15:55

Mata kokosowa to włóknina o wyjątkowych właściwościach. Ten zrobiony z łupin orzecha kokosowego materiał znajduje szerokie zastosowanie. Z powodzeniem jest wykorzystywany w ogrodnictwie, gdzie służy między innymi jako ochrona przeciwchwastowa, czy też skuteczna osłona roślin przed chłodem.

Photo

Jak powinien wyglądać skuteczny brelok reklamowy?

31 października 2023, 18:51

Gadżety reklamowe to dokonały sposób na promowanie marki, jednak warto pamiętać, że upominki dla klientów i kontrahentów powinny nieść ze sobą pewną wartość. Obdarowany z pewnością doceni akcesorium, które będzie czymś więcej, niż nośnikiem reklamy. Warto wybierać uniwersalne i praktyczne gadżety, takie jak breloki reklamowe - sprawdź, który model wzbudza największe zainteresowanie klientów.

Photo

Schody betonowe prefabrykowane - jakie są zalety takiego rozwiązania?

24 sierpnia 2023, 16:11

Schody prefabrykowane to świetna alternatywa do tradycyjnych konstrukcji. Oferują krótki czas montażu, dzięki czemu możliwe jest szybsze zakończenie realizowanej inwestycji. Takie gotowe wyroby nie wymagają pracochłonnych zabiegów. Z tego względu są rozwiązaniem bardzo ekonomicznym, nie tylko pod względem czasu pracy, ale i ceny. Zalet takiego rozwiązania jest jednak znacznie więcej. Doceniają je inwestorzy budujący domy, mieszkania i obiekty o charakterze komercyjnym.