UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 29 września 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Ćwiczenia dowódczo-sztabowe "Fabryczna 2019" (zdjęcia)

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe "Fabryczna 2019" (zdjęcia)

25 października 2019, 07:39, KPP Sokołów Podlaski, red. MK

Na terenie Parku Przemysłowego przy ul. Fabrycznej w Sokołowie Podlaskim sprawdzono gotowość i koordynację działań różnych służb na wypadek zagrożenia.

24 października w policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim wspólnie ze strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim oraz strażakami ochotnikami z Ochotniczych Straży Pożarnych znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym powiatu sokołowskiego przeprowadzili ćwiczenia dowódczo - sztabowe na terenie Parku Przemysłowego, gdzie miało dojść do zderzenia dwóch pojazdów w wyniku którego jeden z nich wjeżdża w grupę osób przebywających na przystanku autobusowym.

Celem ćwiczenia było doskonalenie umiejętności w zakresie działań w sytuacji kryzysowej - "zdarzenie masowe z udziałem dużej liczby osób poszkodowanych". Współpracy służb ratunkowych, sprawdzenie przygotowania mundurowych w udzielaniu pomocy poszkodowanym. Wykonanie czynności polegających na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Przedsięwzięcie w głównej mierze miało na celu weryfikację przyjętych procedur w zakresie postępowania w sytuacjach kryzysowych.

asp. Jakub Więsak

Źródło zdj. KPP Sokołów Podlaski