UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 28 września 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Najlepsza winda dla naszego budynku

Najlepsza winda dla naszego budynku

29 października 2019, 07:38, Materiał partnera

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze windy?

Windy coraz częściej pojawiają się w projektach zarówno budynków mieszkalnych, jak i przeznaczonych do użytku publicznego. Jednak nie każda winda będzie odpowiednia dla danego typu budownictwa. Sprawdźmy, czym kierować się przy wyborze windy.

Rodzaj budynku


W zależności od warunków technicznych naszego projektu możemy zdecydować się na windę z napędem elektrycznym lub zasilaną agregatem hydraulicznym. To drugie rozwiązanie idealnie sprawdza się w niższych budynkach. Ich instalacja opłaca się, gdy projekt obejmuje obiekt z maksymalnie pięcioma kondygnacjami. Windy z silnikiem elektrycznym są zazwyczaj znacznie szybsze i zapewniają sprawniejszą jazdę. Co ważne, są one również mniej awaryjne. Takie rozwiązanie sprawdza się jednak dopiero w znacznie wyższych budynkach. Optymalna szybkość dźwigu osobowego, który zamierzamy zainstalować w naszym obiekcie, to również kwestia zależna od liczby kondygnacji. Za wartość graniczną przyjmuje się cztery piętra. W budynkach wyższych powinniśmy zdecydować się na windę, która może poruszać się z szybkością większą niż 1m/s.

Oczekiwania odbiorców


Jedną z ważniejszych kwestii, które musimy wziąć pod uwagę jest przeznaczenie budynku. Jeśli celem naszej inwestycji jest obiekt mieszkalny, powinniśmy przede wszystkim skupić się na funkcjonalności wybranych rozwiązań. Jeśli natomiast przede wszystkim zależy nam na wypełnieniu funkcji reprezentacyjnej budynku, musimy zadbać o szczegóły. Wnętrze widny można wyposażyć w dodatkowe udogodnienia, które nadadzą jej nowoczesny i luksusowy charakter. Świetnym przykładem dbałości o efekt wizualny jest chociażby podświetlenie przycisków oświetleniem typu LED czy wykończenie kabiny stalą nierdzewną.

Dodatkowe profity


Wiele firmy zajmujących się produkcją dźwigów osobowych dodatkowo oferuje serwis swoich produktów. Warto zwrócić uwagę na możliwość skorzystania z tego typu usługi, a także zainteresować się warunkami konserwacji. Bezpieczeństwo w kwestii pracy windy powinno być jednym z naszych priorytetów w czasie zakupu konkretnego modelu. Godnym polecenia producentem wind jest firma Lift Service. Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie internetowej http://www.lift.pl/.