UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 25 stycznia 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Leśna Kraina świętowała urodziny Ojczyzny (zdjęcia)

Leśna Kraina świętowała urodziny Ojczyzny (zdjęcia)

14 listopada 2019, 12:08, UM Sokołów Podlaski, red. MK

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny.

Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

8 listopada Leśna Kraina w sposób bardzo uroczysty świętowała urodziny Ojczyzny. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia.

Uroczystość rozpoczęła się piosenką "Co to jest niepodległość?", dzięki której mogliśmy poczuć ducha patriotyzmu. Dzieci z grupy "WIEWIÓRKI" przygotowały program artystyczny recytując wiersze i śpiewając piosenki patriotyczne. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście trzymając w rękach biało - czerwone flagi. Było uroczyście i kolorowo, nie zabrakło zabawy przy piosence "Od morza, aż do Tatr".

Odpowiadając na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej Leśna Kraina po raz kolejny włączyła się do akcji "Szkoła do hymnu". O godzinie 11.11 w ramach świętowania odzyskania przez Polskę Niepodległości przyjmując właściwą postawę "na baczność", społeczność przedszkolna dumnie odśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego".

Tego dnia odbyło się także uroczyste podsumowanie Rodzinnego Konkursu Plastycznego "PODARUNEK DLA OJCZYZNY", którego organizatorem było nasze przedszkole oraz Nadleśnictwo Sokołów. Konkurs miał na celu wzmacnianie więzi rodzinnych i patriotycznych, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i dorosłych oraz ukształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec przyrody.

Komisja konkursowa w składzie: Maciej Wójcicki - Zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Sokołów oraz Ewa Zakrzewska - Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina stwierdziła, iż każda praca jest wyjątkowa, widać w nich ogromną miłość do ojczyzny i włożone serce rodziny.

Na ręce dzieci zostały złożone gratulacje, pamiątkowe dyplomy oraz wspaniałe nagrody rzeczowe.

Źródło zdj. UM Sokołów Podlaski